28 sierpnia, 2020

Gięcie rur oraz profili

Gięcie rur-1
Gięcie rur-2

Gięcie profili CNC oraz rur

Wykonujemy gięcie profili zamkniętych. Zazwyczaj stosujemy metodę gięcia na zimno, ale w przypadku takiego zapotrzebowania oraz możliwości danego materiału, realizujemy też pracę w określonej temperaturze. Do tego typu zleceń wykorzystujemy profesjonalną giętarkę trójrolkową do rur i profili. Zapewnia ona maksymalny kąt zgięcia wynoszący 180 stopni, a także przekrój średnicy 54 x 3 mm.

Oferujemy również specjalistyczne, bardzo precyzyjne gięcie rur CNC. Zajmujemy się obróbką rur zrobionych z różnych materiałów, m.in. aluminium, stali nierdzewnej albo miedzi. Proces ten polega na obróbce plastycznej materiałów w taki sposób, aby zmienić krzywiznę rury do pożądanego kształtu. Odbywa się poprzez ściskanie części włókien oraz rozciąganie innych. Co istotne, nie wpływa on na wygląd materiału, a także nie zmienia jego właściwości technicznych.

Gięcie rur webelektron-1
Gięcie rur-3
Gięcie rur-4
Gięcie rur-5

Dzięki wysokiej klasy giętarce możemy wytworzyć dowolną liczbę identycznych części, w tym również tych o skomplikowanych kształtach. Realizujemy zamówienia hurtowe. Wytwarzane przez naszą firmę elementy wyróżniają się doskonałą jakością i dokładnością wygięcia. Jesteśmy w stanie sprawnie wykonać dowolne zamówienie z zakresu gięcia profili CNC w wyjątkowo precyzyjny sposób, bez wystąpienia pofałdowań na ściankach lub zwichrowań niesymetrycznych profili, np. płasko-wypukłych bądź wklęsło-wypukłych.

Po wykonaniu usług gięcia blachy, profili albo rur, na życzenie Klienta możemy zrealizować dalszą obróbkę materiału, usuwając np. ewentualne defekty lub niedokładności powstałe na produkcie. Ponadto proponujemy też dodatkowe prace, takie jak malowanie proszkowe skutecznie zabezpieczające części metalowe, obróbkę ścierną czy gwintowanie otworów.

Gięcie rur webelektron-2

Nasza Oferta

Oferujemy profesjonalne, kompleksowe gięcie rur i profili na giętarkach trzpieniowych CNC. Jesteśmy firmą z zespołem wykwalifikowanych, doświadczonych specjalistów. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, gwarantując staranne i rzetelne wykonanie prac. Przekazanie tego rodzaju usług osobom doświadczonym jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ mimo iż gięcie rur wydaje się być  procesem niezbyt skomplikowanym, w rzeczywistości, zwłaszcza przy złożonych kształtach lub niestandardowych materiałach, gięcie to może być wyzwaniem. Regularnie podnosimy nasze kompetencje, uczestnicząc w szkoleniach lub kursach. Dzięki temu możemy zaoferować najwyższą jakość oraz nowoczesność usług. Zapewniamy terminowe wykonanie zamówień. Realizujemy także prace na podstawie projektów własnych bądź tych przygotowanych przez Klienta. 

Naszą ofertę gięcia za pomocą giętarek trzpieniowych CNC kierujemy do Klientów z różnych dziedzin i gałęzi przemysłu. Gwarantujemy korzystne, a przy tym konkurencyjne ceny. Wykonujemy bezpłatnie niezobowiązujące, indywidualne wyceny prac. Służymy ponadto fachowym doradztwem technicznym specjalistów przez cały czas realizacji projektów oraz zamówień. Dzięki temu istnieje większa szansa na znalezienie urządzenia, które doskonale odpowiadać będzie specyfice wykonywanych prac. Dysponujemy najlepszym sprzętem, który pozwoli na wykonanie nawet najbardziej wymagających projektów w celu sprostania oczekiwań każdego Klienta, nawet tego bardzo wymagającego.  

Parametry obróbcze rur:

20 x 1,5 mm

stal czarna i nierdzewna

( możliwość rolowania )

21,3 x 2 mm

stal czarna i nierdzewna

( możliwość rolowania )

33,7 x 2 mm

stal czarna i nierdzewna

( możliwość rolowania )

42,4 x 2 mm

stal czarna i nierdzewna

( możliwość rolowania )

42,4 x 3,2 mm

stal czarna i nierdzewna

( możliwość rolowania )

48,3 x 2 mm

stal czarna i nierdzewna

 

60,3 x 2 mm

stal czarna

 

Parametry obróbcze profili:

40 x 40 x 2 mm

stal czarna

30 x 30 x 1,5 mm

stal czarna

( możliwość rolowania )

40 x 20 x 1,5 mm

stal czarna

( możliwość rolowania )

Specyfikacja techniczna:

Giętarki trzpieniowe

Na rynku dostępnych jest wiele maszyn do gięcia trzpieniowego. Możemy znaleźć proste i manualne urządzenia używane zazwyczaj w małych warsztatach, a także te zautomatyzowane i specjalistyczne, używane w doświadczonych firmach i zakładach, obsługiwane przez specjalistów. Urządzenia takie pozwalają na wykonywanie kilku procesów jednocześnie.

Gięcie trzpieniowe ma zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu: w budownictwie, przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym czy nawet w branży meblowej. Giętarki CNC są najczęściej przeznaczone do seryjnej produkcji elementów prostych, jak i tych wymagających precyzji i wykonania detali. 

Gięcie rur-6

Gięcie na giętarkach trzpieniowych

Najbardziej popularne giętarki CNC to giętarki trzpieniowe. Cechuje je to, że posiadają specjalny podajnik rury umożliwiający samoczynne wykonywanie gięcia. Wszelkie ruchy realizowane są dzięki precyzyjnym mechanizmom i mikrokomputerom, które pozwalają na bardzo dużą dokładność i powtarzalność wytwarzanych elementów. Wykorzystanie tego typu urządzenia skraca też czas gięcia w porównaniu do tradycyjnych, manualnych maszyn, co jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na oszczędności w procesie produkcyjnym, w którym wymagane jest gięcie rur. 

Giętarki trzpieniowe CNC mogą posiadać funkcje która umożliwia gięcie rur oraz profili na tzw. matrycy, co dodatkowo daje możliwość zwijania rur na rolkach. Jest to funkcja nazywana push-bending. Rura jest wpychana przez podajnik między specjalne rolki które ustawiają ją tak, by wygięta została w odpowiednim miejscu. Metoda ta pozwala także na uzyskanie przestrzennych kształtów poprzez obracanie rury. Można w ten sposób wykonać między innymi spiralę. Giętarki z tego typu funkcją stosowane są przede wszystkim w produkcji złożonych elementów.

Dzięki sterowaniu maszyn przy pomocy sterownika CNC, maszyna może przyspieszyć proces gięcia. Giętarki trzpieniowe pracują na zasadzie automatycznej, więc znajdują przede wszystkim zastosowanie przy seryjnej produkcji złożonych elementów. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, najbardziej złożone elementy są możliwe do wykonania w krótkim czasie a także z precyzją. Przy wykorzystaniu najnowszych technologii możliwe jest uzyskanie właściwie nieograniczonych kształtów przy gięciu. Ograniczenia jakie możemy napotkać mogą wynikać głównie z materiału z jakiego została wykonana rura, a więc z jej plastyczności. Giętarki sterowane mikrokomputerami mogą być wykorzystywane do obróbki rur wykonanych z różnych materiałów. W praktyce mamy do czynienia z elementami stalowymi, w tym ze stali nierdzewnej, aluminiowymi, z mosiądzu, miedzi, a także z materiałów plastycznych.

Proces gięcia na giętarkach trzpieniowych

Gięcie trzpieniowe to idealna metoda na gięcie rur, które posiadają mały promień. Gięcie trzpieniowe to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala uniknąć powstaniu jakichkolwiek deformacji lub załamania ścianek rur. Rura gięta trzpieniowo pozostaje z tą samą średnicą w miejscu zgięcia dzięki specjalnemu narzędziu które umieszcza się w rurze od środka w celu jej usztywnienia.  Rury usztywniane są przez specjalny elastyczny trzpień. To to narzędzie zapobiega powstaniu jakichkolwiek marszczeń.

Ten oto proces pozwala na uzyskanie idealnego promienia przy minimalnym odkształceniu. Jako że proces cięcia trzpieniowego wymaga specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia, zajmują się tym tylko nasi najlepsi fachowcy. Co więcej używamy do tego specjalne oprzyrządowanie i specjalistyczne maszyny.

Istnieje również inna metoda gięcia, tzw. stretch bending, rozwinięta na potrzeby przemysłu lotniczego, a obecnie wykorzystywana także w celach architektonicznych. Zapewnia ona bardzo precyzyjne gięcie. 

Gięcie rur-7
Gięcie rur-8