28 sierpnia, 2020

Gięcie rur oraz profili

Gięcie rur-1
Gięcie rur-2

Oferujemy specjalistyczne, bardzo precyzyjne gięcie rur CNC oraz profili. Zajmujemy się obróbką elementów zrobionych z różnych materiałów m.in. aluminium, stali nierdzewnej i miedzi. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

Skorzystaj z naszej oferty na gięcie profili i rur

Wykonujemy gięcie profili stalowych i aluminiowych. Zazwyczaj stosujemy metodę gięcia na zimno,. Do tego typu zleceń wykorzystujemy profesjonalną giętarkę  trzpieniową do rur i profili. Zapewnia ona maksymalny kąt zgięcia wynoszący 180 stopni, a także przekrój średnicy 54 x 3 mm.

Realizujemy także zamówienia na gięcie rur stalowych oraz aluminiowych. Proces ten polega na obróbce plastycznej materiałów w taki sposób, aby zmienić krzywiznę rury do pożądanego kształtu. Odbywa się poprzez ściskanie części włókien oraz rozciąganie innych. Co istotne, nie wpływa on na wygląd materiału, a także nie zmienia jego właściwości technicznych.

Gięcie rur webelektron-1
Gięcie rur-3
Gięcie rur-4
Gięcie rur-5

Gięcie rur stalowych i aluminiowych w naszym zakładzie

Dzięki wysokiej klasy giętarce możemy wytworzyć dowolną liczbę identycznych części, w tym również tych o skomplikowanych kształtach. Realizujemy zamówienia hurtowe. Produkowane przez naszą firmę elementy wyróżniają się doskonałą jakością i dokładnością wygięcia. Jesteśmy w stanie wykonać gięcie rur nierdzewnych, łuków z rur stalowych oraz profili aluminiowych w wyjątkowo precyzyjny sposób, bez wystąpienia pofałdowań na ściankach lub zwichrowań niesymetrycznych profili, np. płasko-wypukłych bądź wklęsło-wypukłych.

Po realizacji usługi , na życzenie klienta, usuniemy ewentualne defekty lub niedokładności powstałe na produkcie. Ponadto proponujemy też dodatkowe prace, takie jak malowanie proszkowe skutecznie zabezpieczające części metalowe, obróbkę ścierną czy  spawanie elementów.

Gięcie rur webelektron-2

Gięcie rur i profili zakres usług

Oferujemy profesjonalne, kompleksowe gięcie rur stalowych i aluminiowych oraz  profili na giętarkach trzpieniowych CNC. Tworzymy wykwalifikowanych specjalistów. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, gwarantując staranne i rzetelne wykonanie prac.  Pomimo że gięcie rur wydaje się być  procesem niezbyt skomplikowanym, w przypadku złożonych kształtów lub zastosowania niestandardowych materiałów, stanowi wyzwanie. Regularnie podnosimy nasze kompetencje, uczestnicząc w szkoleniach lub kursach. Dzięki temu możemy zaoferować najwyższą jakość usług. Zapewniamy terminowe wykonanie zamówień. Realizujemy także prace na podstawie projektów własnych bądź tych przygotowanych przez Klienta. 

Dlaczego warto zdecydować się na nasze usługi

 Gięcie profili stalowych i aluminiowych, oraz gięcie rur z aluminium i stali, za pomocą giętarek trzpieniowych CNC, to usługi realizowane dla klientów z biznesowych reprezentujących różne sektory przemysłowe. . Gwarantujemy korzystne, a przy tym konkurencyjne ceny. Wykonujemy bezpłatnie wyceny prac. Służymy fachowym doradztwem technicznym przez cały czas współpracy. Dysponujemy najlepszym sprzętem, który pozwoli na wykonanie nawet najbardziej wymagających projektów w celu sprostania oczekiwań każdego Klienta, nawet tego bardzo wymagającego.  

Gięcie rur-7

Parametry obróbcze rur:

20 x 1,5 mm

stal czarna i nierdzewna

( możliwość rolowania )

21,3 x 2 mm

stal czarna i nierdzewna

( możliwość rolowania )

33,7 x 2 mm

stal czarna i nierdzewna

( możliwość rolowania )

42,4 x 2 mm

stal czarna i nierdzewna

( możliwość rolowania )

42,4 x 3,2 mm

stal czarna i nierdzewna

( możliwość rolowania )

48,3 x 2 mm

stal czarna i nierdzewna

60,3 x 2 mm

stal czarna

 

Parametry obróbcze profili:

40 x 40 x 2 mm

stal czarna

30 x 30 x 1,5 mm

stal czarna

( możliwość rolowania )

40 x 20 x 1,5 mm

stal czarna

( możliwość rolowania )

Specyfikacja techniczna:

Gięcie rur-8

Zastosowanie gięcia profili i rur w przemyśle

Na rynku dostępnych jest wiele maszyn do gięcia trzpieniowego. Możemy znaleźć proste i manualne urządzenia używane zazwyczaj w małych warsztatach, a także te zautomatyzowane i specjalistyczne, używane w doświadczonych firmach i zakładach, obsługiwane przez specjalistów. Urządzenia umożliwiają sprawne gięcie rur aluminiowych i stalowych, oraz profili z aluminium i stali nierdzewnej. Gięcie trzpieniowe ma zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu: w budownictwie, przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym czy nawet w branży meblowej. Giętarki CNC są najczęściej przeznaczone do seryjnej produkcji elementów prostych, jak i tych wymagających precyzji i wykonania detali. 

Gięcie rur-6

Jak wygląda gięcie profili stalowych w Elektron Group?

Najbardziej popularne giętarki CNC to giętarki trzpieniowe. Cechuje je to, że posiadają specjalny podajnik rury umożliwiający samoczynne gięcie profili aluminiowych i rur. Wszelkie ruchy realizowane są dzięki precyzyjnym mechanizmom i mikrokomputerom, które pozwalają na bardzo dużą dokładność i powtarzalność wytwarzanych elementów. Wykorzystanie tego typu urządzenia skraca też czas gięcia w porównaniu do tradycyjnych, manualnych maszyn, co jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na oszczędności w procesie produkcyjnym, w którym wymagane jest gięcie rur nierdzewnych czy z aluminium. 

Dzięki sterowaniu maszyn przy pomocy sterownika CNC, maszyna może przyspieszyć proces gięcie rur aluminiowych i profili Giętarki trzpieniowe pracują na zasadzie automatycznej, więc znajdują przede wszystkim zastosowanie przy seryjnej produkcji złożonych elementów. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, najbardziej złożone elementy są możliwe do wykonania w krótkim czasie a także z precyzją. Ograniczenia, jakie możemy napotkać mogą wynikać głównie z materiału z jakiego została wykonana rura, a więc z jej plastyczności. Giętarki sterowane mikrokomputerami mogą być wykorzystywane do obróbki rur wykonanych z różnych materiałów. W praktyce mamy do czynienia z elementami stalowymi, w tym ze stali nierdzewnej, aluminiowymi, z mosiądzu, miedzi, a także z materiałów plastycznych.

Gięcie trzpieniowe to idealna metoda na gięcie rur oraz gięcie profili aluminiowych, które posiadają mały promień. Rura gięta trzpieniowo pozostaje z tą samą średnicą w miejscu zgięcia dzięki specjalnemu narzędziu które umieszcza się w rurze od środka w celu jej usztywnienia. 

 Proces pozwala na uzyskanie idealnego promienia przy minimalnym odkształceniu. Jako że proces cięcia trzpieniowego wymaga specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia, zajmują się tym tylko nasi najlepsi fachowcy. Co więcej używamy do tego specjalne oprzyrządowanie i specjalistyczne maszyny.

Istnieje również inny sposób na gięcie łuków z rur stalowych oraz profili , tzw. stretch bending, rozwinięta na potrzeby przemysłu lotniczego, a obecnie wykorzystywana także w celach architektonicznych. Zapewnia ona bardzo precyzyjne gięcie.