20 grudnia, 2019

Malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe-1
Malowanie proszkowe-2

Kiedy mogą sprawdzić się usługi malowania proszkowego?

Malowanie proszkowa to technika szeroko stosowana zarówno w przemyśle, jak i w przypadku przedmiotów użytku codziennego. Liczne branże korzystają z usług lakierowania proszkowego z uwagi na korzyści, jakie ze sobą niesie: metal malowany proszkowo nie tylko zyskuje określony kolor, ale również jest zabezpieczony przed korozją i zniszczeniem.

Malowanie proszkowe webelektron-1

Przykłady zastosowania malowania proszkowego:

 • części samochodowe – proszkowe malowanie karoserii, felg, zderzaków oraz elementów nadwozia zabezpiecza je przed korozją, warunkami atmosferycznymi i innymi rodzajami uszkodzeń;
 • meble – malowane proszkowo mogą być zarówno całe meble, takie jak regały, krzesła i stołki, jak i niektóre ich elementy, np. nogi stołu; malowanie proszkowe doskonale sprawdza się w przypadku mebli ogrodowych;
 • elementy architektury miejskiej – ławki, kosze na śmieci, elementy wiat przystankowych itp.
 • ogrodzenia i balustrady – tego typu konstrukcje narażone są na działanie trudnych warunków atmosferycznych i korozję, dlatego warto je zabezpieczyć przez lakierowanie proszkowe;
 • sprzęt AGD – lakierowanie proszkowe nie tylko umożliwia uzyskanie dowolnych kolorów i wykończeń, ale również zapewnia przedmiotom codziennego użytku atrakcyjny wygląd na lata;
 • aparatura i sprzęt medyczny;
 • szyldy i banery.

Nie sposób wymienić wszystkich rodzajów produktów, dla których może sprawdzić się malowanie proszkowe. Jeśli i Twoja firma potrzebuje tego typu usługi, zapraszamy do wysłania do nas zapytania ofertowego.

Sprawdź, co oferuje lakiernia proszkowa Elektron

Elektron oferuje profesjonalne usługi malowania proszkowego. Realizujemy zamówienia seryjne i małoseryjne dla różnych branż, w tym budowlanej, meblarskiej, motoryzacyjnej i wielu innych. Lakierujemy proszkowo elementy o maksymalnych wymiarach: 2 m wysokości, 4,5 m długości i 1,5 m szerokości. Metodę lakierowania proszkowego stosuje się głównie do malowania metali takich jak aluminium czy stal.

Malowanie aluminium proszkowo

Malowanie aluminium proszkowo często wykorzystuje się w branży motoryzacyjnej, głównie do malowania felg aluminiowych, co stanowi metodę ich renowacji. Odnowione w ten sposób felgi nie tylko prezentują się estetycznie, ale są dodatkowo zabezpieczone przed rdzewieniem i uszkodzeniami mechanicznymi.

Malowanie stali proszkowo

Stal nierdzewna charakteryzuje się większym poziomem gładkości niż aluminium, dlatego aby proszek przywarł prawidłowo, powierzchnia stalowych elementów musi być odpowiednio przygotowana. Zajmą się tym nasi doświadczeni fachowcy, którzy mają doświadczenie w pracy z różnego rodzaju materiałami. Możesz mieć więc pewność, że Twoje profile stalowe malowane proszkowo lub inne stalowe elementy będą pokryte powłoką proszkową we właściwy sposób.

Malowanie innych metali

Lakierowanie proszkowe może być również wykorzystywane do pokrycia innych metali, takich jak żeliwo. Pokrycie żeliwnych elementów warstwą powłoki proszkowej zabezpieczy je przed korodowaniem.

Malowanie proszkowe metalu – najważniejsze zalety

Malowanie proszkowe metalu niesie ze sobą liczne korzyści, dlatego jest tak chętnie stosowaną metodą wykończenia konstrukcji metalowych i nie tylko.

Zalety malowania proszkowego:

 • trwałość – powłoka proszkowa jest odporna na ścieranie, działanie wysokich temperatur, korozję, zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu przedmioty nią pokryte zachowują swój wygląd przez długi czas;
 • odporność na substancje chemiczne;
 • wszelkie niedoskonałości pozostałe na powierzchni po obróbce zostają przykryte warstwą lakieru i stają się niewidoczne;
 • szeroki wybór kolorów i wykończeń – malowanie proszkowe umożliwia uzyskanie różnorodnych wykończeń: matowych, połyskujących czy metalicznych. Szeroka gama kolorystyczna pozwala dopasować wygląd produktu do indywidualnych preferencji Klienta;
 • przyjazność dla środowiska – proces malowania proszkowego jest bardziej ekologiczny niż tradycyjne metody malowania na bazie rozpuszczalników, ponieważ nie wydziela szkodliwych substancji;
 • bezpieczeństwo pracy – malowanie proszkowe metalu jest bezpieczniejsze dla pracowników, ponieważ nie wymaga stosowania szkodliwych rozpuszczalników ani nie emituje toksycznych oparów;
 • jednorodność powłoki – powłoka proszkowa zapewnia jednorodne pokrycie powierzchni, bez smug, plam ani nierówności, co sprawia, że malowane tą metodą produkty wyglądają estetycznie i profesjonalnie;
 • szybkość utwardzania – proces utwardzania powłoki proszkowej przebiega szybko, dzięki czemu Klienci mogą liczyć na ekspresową realizację zleceń.

Dlaczego warto wybrać malowanie proszkowe konstrukcji?

Malowanie proszkowe metalu jest pod kilkoma względami lepsze niż stosowanie klasycznej farby w płynie. Proszek stosowany w omawianej metodzie ma postać polimeru termoplastycznego lub termoutwardzalnego. Zapewnia więc twardsze, a co za tym idzie bardziej odporne na zniszczenia, pokrycie niż konwencjonalne farby do metali. Ponadto w procesie malowania proszkowego nie stosuje się szkodliwych dla zdrowia i środowiska rozpuszczalników, jest to więc metoda całkowicie bezpieczna – zarówno dla wykonujących ją fachowców, jak i przyszłych użytkowników lakierowanych przedmiotów.

Ponadto powłoka proszkowa lepiej maskuje ewentualne niedoskonałości produktu niż tradycyjne farby, lepiej nadaje się więc nie tylko do malowania nowych konstrukcji, ale przede wszystkim do renowacji używanych przedmiotów.

Malowanie proszkowe: kolory

Malowanie proszkowe pozwala nie tylko uzyskać dowolny kolor i wykończenie, dzięki czemu produkt będzie dokładnie odzwierciedlać wizję Klienta, ale umożliwia także uzyskanie różnych wykończeń i ciekawych faktur, które mają duży wpływ na atrakcyjność wizualną całego produktu. Ponadto powłoka proszkowa lepiej maskuje ewentualne niedoskonałości produktu niż tradycyjne farby, lepiej nadaje się więc nie tylko do malowania nowych konstrukcji, ale przede wszystkim do renowacji używanych przedmiotów.

Korzystając z usługi malowania proszkowego w firmie Elektron możesz wybierać spośród setek kolorów i wykończeń. Oferujemy m.in. wykończenia błyszczące, matowe czy satynowe. Ponadto malowanie proszkowe pozwala uzyskać zarówno idealnie gładkie powierzchnie, jak i chropowate, wyróżniające się ciekawą fakturą. Efekt końcowy zależy od wizji Klienta i tego, jak końcowy produkt ma być odbierany przez użytkowników. Przykładowo wykończenie metaliczne daje efekt nowoczesności, z kolei wykończenie satynowe odbierane jest jako bardzo eleganckie, wręcz luksusowe.

Ekspresowe i profesjonalne malowanie proszkowe

Firma Elektron świadczy profesjonalne usługi malowania proszkowego na zamówienie. Dysponujemy dużym zapleczem i nowoczesnym parkiem maszynowym wyposażonym w agregaty malarskie umożliwiające szybkie i precyzyjne pokrywanie powierzchni – zarówno tych dużych, jak i mniejszych, trudno dostępnych. Nasza lakiernia proszkowa przystosowana jest do malowania elementów o różnych, nawet bardzo skomplikowanych kształtach.

Nasi pracownicy to doświadczeni fachowcy, którzy niezbędne kwalifikacje zdobywali na branżowych kursach i szkoleniach. Stawiamy na nieustanny rozwój, dlatego ciągle poszerzamy swoją wiedzę i jesteśmy na bieżąco z nowoczesnymi technologiami.

Współpracujemy z przedsiębiorstwami z całej Polski, zapewniając ekspresową realizację usługi. Gwarantujemy, że złożone zamówienie zrealizujemy na czas, a efekt końcowy spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów i jeszcze dziś wyślij do nas zapytanie ofertowe.

Malowanie proszkowe: cena usługi w naszym zakładzie

Ile kosztuje malowanie proszkowe? Cena, jak zawsze, zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj malowane materiału czy efekty wykończenia. W przypadku usługi takiej jak malowanie proszkowe cena za m2 na rynku zaczyna się od kilkudziesięciu złotych

W Elektron każde zamówienie wyceniamy indywidualnie, w zależności od specyfiki projektu i potrzeb Klienta, dlatego nie znajdziesz na naszej stronie zakładki: „malowanie proszkowe cennik”. Zamiast tego proponujemy Ci bezpłatną i niezobowiązującą wycenę Twojego projektu. Wystarczy, że wyślesz do nas zapytanie ofertowe na nasz adres mailowy. Opisz nam swój produkt, uwzględniając jego wymiary, rodzaj materiału, ilość sztuk, jakich elementów ma dotyczyć malowanie proszkowe, kolory itp. Im więcej podasz szczegółów, tym lepiej. Do zapytania ofertowego dołącz projekt. Gwarantujemy, że nie udostępnimy go osobom trzecim – możemy podpisać umowę o poufności. Nie trzymamy naszych Klientów w niepewności – zazwyczaj odpowiadamy w ciągu 24 godzin.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu mailowego bądź telefonicznego. Służymy doradztwem na każdym etapie współpracy.