20 grudnia, 2019

Malowanie proszkowe

MALOWANIE PROSZKOWE

“Malowanie proszkowe” jest rodzajem powłoki, która jest nakładana jako sypki, suchy proszek. W przeciwieństwie do konwencjonalnej farby w płynie, która jest dostarczana za pomocą odparowującego rozpuszczalnika, lakierowanie proszkowe jest zwykle nakładane elektrostatycznie, a następnie utwardzane pod wpływem ciepła. Proszek może być polimerem termoplastycznym lub termoutwardzalnym. Zwykle służy do tworzenia twardego wykończenia, które jest twardsze niż tradycyjne farby. Malowanie proszkowe stosuje się głównie do powlekania metali, takich jak urządzenia gospodarstwa domowego, profile aluminiowe, elementy bębnów oraz części samochodowe i rowerowe. Nowsze technologie umożliwiają malowanie proszkowe innymi materiałami, takimi jak MDF (włókno światłowodowe średniej gęstości), przy użyciu różnych metod.

  • Aby właściwie przygotować i zabezpieczyć rozmaite materiały metalowe, bardzo często wykorzystuje się do tego malowanie proszkowe. Wybranie tej techniki jest bardzo opłacalne, ponieważ wiąże się ona z wieloma zaletami. Wszelkie defekty i niedokładności, które pozostały po obróbce, są skrywane pod nałożoną warstwą lakieru. Co więcej, takie powłoki będą odporne m.in. na wysoką temperaturę (sprawdzą się zatem w środowiskach gorących), korozję i szybką degradację powierzchni oraz inne możliwe uszkodzenia. Oferujemy profesjonalne lakierowanie proszkowe elementów o maksymalnej wysokości 2 metrów, długości 3 metrów i szerokości 1,5 metra. Do każdego projektu nasi specjaliści podchodzą indywidualnie, precyzyjnie i prawidłowo wykonując zadanie. Taka metodę malowania przeprowadzamy szybko, zachowując terminowość.

Materiał

Używamy standardowych materiałów, które zostały certyfikowane przez uznane na całym świecie fabryki, dzięki czemu nasze produkty są wytwarzane z najlepszych surowców.

Profesjonalny

Mamy doświadczony i odpowiedzialny personel. Poprzez wiele szkoleń i projektów Dlatego możesz upewnić się, że otrzymane produkty będą wysokiej jakości i ukończone na czas.

Produkty​

Nasze produkty z pewnością spełniają standardy jakości, ponieważ produkujemy z wysokiej jakości surowców i doświadczonego personelu. Przywiązujemy wagę do punktualności