Cięcie laserem Kraków

Natychmiastowe wycinanie laserowe w metalu Kraków

Jeżeli interesuje Cię fachowe wycinanie laserowe w metalu, warto skorzystać z usług specjalistów od cięcia laserem w Krakowie. Naszym klientom gwarantujemy błyskawiczną realizację usług. Nie ma znaczenia fakt, czy zgłasza się do nas firma, czy też osoba prywatna. Wszystkim  zapewniamy atrakcyjne warunki współpracy. Realizujemy natychmiastowe wyceny, podejmując się również najbardziej wymagających projektów wycinania laserowego w metalu.

Nasza doświadczona kadra pracownicza do obróbki blach używa lasera firmy TRUMATIC. Profesjonalna wycinarka, model L, 3050 posiada moc 5 KW. Maszynę charakteryzuje niedościgniona jakość oraz precyzja pracy. Największa grubość ciętych blach wynosi aż 25 mm.

Chociaż cięcie blach z wykorzystaniem lasera to efekt obróbki termicznej, nie niesie za sobą ryzyka żadnych odkształceń lub strat metalu. Laser jest używany przez inżynierów, ale też projektantów oraz artystów. Może służyć w przygotowywaniu prototypów, ale też produkcji przemysłowej. Niezmiennie gwarantujemy stuprocentową powtarzalność ciętych elementów.

Decydując się na nasze usługi w miejscowości takiej jak Kraków, otrzymujesz imponującą wiedzę i doświadczenie fachowców w tej branży. Dysponujemy innowacyjnym parkiem maszyn oraz rozbudowanym zapleczem z potrzebnymi materiałami. To najlepsze surowce, które są uznawane na całym świecie. Stale bierzemy udział w nowych szkoleniach oraz projektach. Dlatego możemy obsługiwać zaawansowane maszyny. Szczególną wagę przywiązujemy do terminowości. Z tego powodu otrzymujemy setki rekomendacji od usatysfakcjonowanych klientów.

Dokładne cięcie laserowe stali

Cięcie laserem gwarantuje znacznie lepsze efekty niż stosowanie innych metod obróbki, jak choćby usługa przeprowadzana za pomocą plazmy lub strumienia wody. Ponieważ maszyna jest sterowana przez nas numerycznie, pozwala to dostosowanie jego odpowiednich parametrów do indywidualnego projektu. Z tego powodu oferujemy cięcie metalu jednakowo prostych, ale też skomplikowanych kształtów. Dla lwiej części naszych klientów bardzo duże znaczenie ma czas realizacji usługi. Z tego powodu warto wiedzieć, że cięcie laserowe stali, także w mieście takim jak Kraków, charakteryzuje niewielki czas realizacji zamówienia. Potężna wiązka światła jest koncentrowana na małej powierzchni tylko kilku milimetrów. Tego rodzaju obróbka doskonale nadaje się do cienkiej stali i znacząco skraca cykl produkcyjny. Ze względu na dbałość o bezpieczeństwo proces jest przeprowadzany zdalnie – zostaje rozpoczęty po naciśnięciu jednego przycisku. Ma to jeszcze jedną zaletę. Za pośrednictwem szybkiego programowania lasera istnieje możliwość wdrażania zmian na jakimkolwiek etapie produkcji. Można wobec tego oszczędzić dodatkowy czas i środki, jeżeli w projekcie wystąpią konieczne zmiany.
Cięcie laserem blach płaskich - Kontrola jakości elementów
Cięcie laserowe Kraków

Cięcie to nie jedyne zastosowanie naszego lasera. Umożliwia on również rastrowanie przedmiotów dzięki podgrzewaniu powierzchni ich materiału. Wówczas wypala się jego górna warstwa, a to charakterystycznie modyfikuje jej wygląd.

Wycinanie laserowe – najefektywniejsza metoda

Kraków stanowi doskonałą lokalizację do przetestowania metody cięcia laserem. Wycinanie laserowe to najnowocześniejszy sposób cięcia zróżnicowanych materiałów, jednakowo metalowych, jak i z innych surowców. Co szczególnie ważne, jakość przyciętej krawędzi niezmiennie prezentuje się na najwyższym poziomie. Nakierowana wiązka precyzyjnie trafia w oznaczony obszar na projekcie. Z tego powodu nie trzeba przeznaczać czasu ani środków na dodatkowe wykończanie materiału. Sprzęt zapewnia niedoścignioną jakość i powtarzalność elementów. Jednocześnie występuje szczególnie niskie ryzyko uszkodzenia produktu. Nie dochodzi zatem do powstania strat materiałowych.
Obróbka blach stalowych w firmie Elektron
Laserowe wycinianie numerów w blasze stalowej
Cięcie elementów metalowych wiązką laserową

Cięcie laserem Kraków

Poszukujesz firmy, która zajmuje się cięciem laserowym blachy? Chcesz wykonać cięcie rur i profili miedzianych? A może życzysz sobie przyciąć elementy wykonane ze stali nierdzewnej i nie chcesz wyjeżdżać poza Kraków? Jeśli tak, to nie przestawaj czytać tego artykułu. W nim przybliżymy Ci nieco naszą ofertę!

Cięcie laserowe rur i profili wykonanych z różnych tworzyw

Czym się zajmujemy? Otóż wykonujemy perfekcyjnie dopasowane i solidne cięcie profili i rur z różnego rodzaju tworzyw metalowych. Nasi pracownicy są wszechstronnie uzdolnieni i znają specyfikę wielu materiałów, dlatego z nimi możesz mieć pewność, że efekt końcowy Cię w pełni zadowoli. Ale do rzeczy, pewnie zastanawiasz się cięcia jakich rur i profili się podejmujemy. Otóż mamy spore doświadczenie w realizacji zleceń na rurach i profilach wykonanych ze stali, w tym nierdzewnej, miedzi, aluminium, mosiądzu,  a nawet tych chromoniklowych. Dlatego śmiało możemy powiedzieć, że świadczymy kompleksowe usługi cięcia laserem 3D!

Laser światłodowy do obróbki rur oraz profili

Cięcie laserem rur i profili – garść parametrów:

Maksymalna grubość cięcia:

  • Stal czarna –  8 mm
  • Stal nierdzewna – 5 mm
  • Aluminium – 3 mm
  • Mosiądz – 3 mm
  • Miedź – 2 mm
Laser Fiber do cięcia profli i rur stalowych

Co jeszcze warto wiedzieć:

  • Zakres cięcia rur (średnica rury x długość) ɸ 20 – ɸ 210 x 6500 mm.
  • Zakres cięcia profilu kwadratowego  20×20 –  150×150 x 6500 (lub inne profile mieszczące się w średnicy ɸ 210 mm np. 150×20 mm).
  • Automatyczny załadunek materiału o długości – 3600-6500 mm.
  • Maksymalna długość cięcia rury – 6000 mm.
  • Rozładunek automatyczny – 3000 mm.

Do realizacji cięcia laserem rur i profili metalowych na terenie miasta Kraków, korzystamy z najwyższej jakości profesjonalnych wycinarek laserowych. Maszyna ta, umożliwia rzetelne i dokładne cięcie laserowe 3D, nawet najtrudniejszych w obróbce materiałów, takich jak stal nierdzewna czy mosiądz. 

Jeśli Kraków to miejsce, które wybrałeś na prowadzenie swojej firmy i szukasz podwykonawcy z dziedziny cięcia i obróbki rur i profili, to zdecydowanie powinieneś przyjrzeć się bliżej przedsiębiorstwu ELEKRTON. Jako nieliczni w branży, szczycimy się indywidualnym podejściem do potrzeb klienta i oferujemy konsultacje techniczną z naszymi najlepszymi pracownikami, którzy są zawsze skorzy do pomocy!

Laser umożliwiający cięcie laserowe rur i profili stalowych, nierdzenych i auminiowych
Laserowe cięcie rur stalowych
Cięcie rur stalowych za pomocą lasera 3d
Cięcie laserowe profili nierdzewnych