Cięcie laserem Szczecin

Wypalanie blach stalowych do 25 mm Szczecin

Używamy najlepszej jakości sprzęt, którym jest laser marki TRUMATIC, a także wycinarka w wariancie L 3050 o mocy 5 KW. Maszyny te odznacza niezwykła jakość cięcia i dokładność detali. Sprzęt ten pozwala również na cięcie blach o grubości do 25 mm.

Mimo, że cięcie laserem to obróbka termiczna, proces ten nie powoduje powstawania żadnych odkształceń czy strat w materiale. Inżynierowie, artyści czy projektanci używają cięcia laserowego, między innymi do produkowania prototypów czy po prostu jako metoda w produkcji przemysłowej, która gwarantuje powtarzalność wszystkich ciętych detali i elementów.

Jeśli zdecydujesz się wybrać naszą firmę, zagwarantujemy ci wiedzę i doświadczenie naszych wykwalifikowanych pracowników. Bardzo ważne jest również to, że posiadamy nowoczesny park maszyn z bogatym zapleczem i materiałami najwyższej klasy, uznanymi na całym świecie.

Niezależnie od tego czy zgłasza się do nas indywidualny klient czy przedsiębiorstwo, nasza firma oferuje szybkie wykonanie prac i atrakcyjne warunki współpracy w Szczecinie. Wszystkie zamówienia są dla nas równie ważne. Nasi doświadczeni pracownicy wykonują szybką wycenę i podejmują się wszelkich, nawet najbardziej skomplikowanych projektów cięcia laserem. Dlatego jeśli potrzebujesz odpowiedzialnego wykonawcy, koniecznie musisz skorzystać z usług naszej firmy.

Jako że nasi pracownicy angażują się w szkolenia i wiele projektów, wykonają najbardziej skomplikowane prace i obsłużą bardzo zaawansowany i skomplikowany sprzęt. Dzięki przykładaniu uwagi do każdego zamówienia oraz terminowości, zbieramy wiele pozytywnych opinii na temat naszej pracy.

Maszyna ze źródłem CO2 TRUMPFMATIC L 3050
Maszyna tnąca laserowo blachy ze stali
Dysze wykorzystywane podczas procesu cięcia laserem

Cięcie laserem rur i profili Szczecin

Jeśli potrzebują Państwo skorzystać z profesjonalnej usługi w mieście Szczecin, nasza firma gwarantuje najwyższej jakości cięcie laserowe 3D rur oraz profili. Na podstawie wcześniejszej konsultacji nasz zespół zrealizuje zlecenie dopasowane do Państwa potrzeb i wymogów. Możliwe jest wykonanie zleceń na bazie projektów klienta, jak i naszych, autorskich. Cięcie laserowe 3D to jedna z najbardziej nowoczesnych termicznych metod obróbki materiałów. Jest ona wykorzystywana w różnorodnych dziedzinach przemysłu. Elementy produkowane w procesie cięcia laserowego są stosowane na przykład w przemyśle architektonicznym, wojskowym i gastronomicznym. Są ważne przy produkcji samochodów, samolotów, maszyn fitness, czy układów scalonych. Najważniejszą cechą, na którą w naszej firmie zwracamy szczególną uwagę jest dokładność. Elementy muszą być wykonane bezbłędnie, by mogły spełniać swoje funkcje jako części większych konstrukcji.

Cięcie rur stalowych za pomocą lasera 3d
Laserowa obróbka rury stalowej
Laserowe cięcie rur stalowych
Obróbka rury stalowej laserem 3d

nasz sposób na cięcie laserowe.

Skomplikowany proces jakim jest cięcie laserowe nasza firma wykonuje teraz także dla klientów w Szczecinie. Metoda termicznego oddzielania materiału  wymaga zastosowania zaawansowanej technologicznie maszyny. Masz park maszyn jest w stanie ciąć rury o średnicy od 20 do 210 i długości 6500mm oraz profile kwadratowe  20×20 –  150×150 x 6500 (lub inne profile mieszczące się w średnicy  210 mm np. 150×20)mm. Z jej pomocą możemy przeprowadzić cięcie laserowe zarówno metali, jak i niemetali. Poniżej przedstawiamy maksymalne grubości cięcia przykładowych materiałów:

   • Stal czarna- 8 mm
   • Stal nierdzewna- 5 mm
   • Aluminium- 3 mm
   • Mosiądz- 3 mm
   • Miedź- 2 mm

Proces jakim jest cięcie laserowe 3D

Wyróżnia się trzy rodzaje procesu cięcia laserowego rur oraz profili: sublimację, topienie oraz wypalanie. Często wykorzystuje się je wspólnie i naprzemiennie. Cięcie laserowe 3D  jest niesamowicie dokładne, daje możliwość koncentracji na szczególe. Punktowe prowadzenie energii oraz wysokoenergetyczny strumień tnący umożliwiają zrealizowanie nawet najtrudniejszego projektu. Proces polega na nakierowaniu wiązki laserowej w odpowiednie miejsce. Następnie uderza ona w powierzchnię materiału i powoduje jego silne nagrzewanie aż do momentu stopienia lub  odparowania. Jest to metoda wymagająca stałego i profesjonalnego nadzoru. Zachęcamy powierzenie swojego zlecenia naszej firmie!
Laser umożliwiający cięcie laserowe rur i profili stalowych, nierdzenych i auminiowych
Laser Fiber do cięcia profli i rur stalowych
Cięcie laserowe w technologi 3d