29 stycznia, 2020

Spawanie

Spawanie-1
Spawanie-2

Profesjonalne i solidne spawanie elementów stalowych

Spawanie to popularna metoda łączenia metali, która polega na podgrzaniu ich do takiej temperatury, by połączyły się poprzez stopienie. Znajduje zastosowanie w rozmaitych branżach. Cieszy się dużą popularnością m.in. dlatego że eliminuje konieczność stosowania elementów złącznych, np. śrub. Dzięki temu konstrukcja jest lżejsza, tańsza, mniej narażona na korozję i działanie warunków środowiskowych. Spawanie konstrukcji może być przeprowadzane za pomocą różnych metod. W Elektron wykwalifikowani spawacze korzystają z metod MIG / MAG oraz TIG. 

Metody MIG i MAG często są wymieniane razem ze względu na łączące je podobieństwa. Obie metody zaliczają się do techniki spawania łukowego, obie wykonywane są przy użyciu elektrody topliwej w osłonie gazów. W przypadku metody MIG wykorzystuje się gazy chemicznie obojętne takie jak hel i argon, zaś jeśli chodzi o metodę MAG używa się gazów aktywnych (dwutlenku węgla lub jego mieszanki z argonem). Metoda MIG / MAG zapewnia bardzo dużą wydajność i nadaje się do spawania materiałów o różnej grubości. Jest niezastąpiona, jeśli chodzi o spawanie dużych konstrukcji, np. w przemyśle motoryzacyjnym, stoczniowym czy kolejowym, ale sprawdza się również w takich branżach jak robotyka czy automatyka.

Spawanie webelektron-1

Metoda TIG polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego za sprawą elektrody wolframowej w osłonie takich gazów, jak hel i argon lub ich mieszanki. Materiały łączą się przez wzajemne stapianie. Metoda TIG jest stosowana w przypadku stali niskostopowych, wysokostopowych oraz metali nieżelaznych, np. aluminium. Pozwala uzyskać spoiny o wysokiej czystości. Spawanie konstrukcji stalowej metodą TIG zapewnia spawaczowi dużą kontrolę nad przebiegiem całego procesu oraz możliwość wykonywania pracy w różnych pozycjach, a ponadto pozwala uzyskać bardzo dobrą jakość spoin przy wysokiej wydajności spawania.

Spawanie konstrukcji stalowych i aluminiowych: oddaj je w ręce specjalistów

Choć sam proces spawania jest prosty, to spawanie konstrukcji stalowych czy aluminiowych wymaga od wykonawcy odpowiednich kwalifikacji i umiejętności. Jeśli więc w Twojej branży znajdują zastosowanie konstrukcje stalowe spawanie warto powierzyć profesjonalistom.

Nasz zespół to wykwalifikowani specjaliści, którzy swą wiedzę zdobyli podczas licznych branżowych kursów i szkoleń, dzięki czemu są w stanie wykonywać nawet najbardziej skomplikowane konstrukcje spawane na zamówienie. Pracujemy na nowoczesnym sprzęcie renomowanych producentów, co przekłada się na wysoką jakość wykonywanych spoiw. Nasz magazyn wyposażony jest w pierwszej klasy materiały, dzięki czemu możemy zaproponować spawanie konstrukcji aluminiowych, wykonanych z różnego rodzaju stali czy innych metali.

Jeśli chodzi o konstrukcje stalowe spawanie powinno być nie tylko trwałe, by zapewnić produktowi odpowiednią wytrzymałość, ale również estetyczne. Spoiny powinny być dyskretne, pozbawione zgrubień i nie rzucać się w oczy. Zaufaj specjalistom z firmy Elektron i przekonaj się, że zamówione konstrukcje mogą być nie tylko solidne, ale również atrakcyjne wizualnie.

Od czego zależy cena spawania konstrukcji stalowych?

Ile kosztuje spawanie konstrukcji stalowych? Cena może zależeć od wielu czynników.

Spawanie konstrukcji – co wpływa na cenę:

  • poziom skomplikowania konstrukcji – proste konstrukcje wyceniane są taniej niż skomplikowane projekty wymagające wykonywania spawów w trudno dostępnych miejscach;
  • rodzaj materiału – przykładowo spawanie konstrukcji aluminiowych jest droższe niż spawanie konstrukcji ze stali nierdzewnej;
  • grubość materiału – im grubszy materiał, tym wyższa cena;
  • ilości wykonanych złączy;
  • metoda spawania;
  • organizacja produkcji – efektywna organizacja pracy pozwala obniżyć koszty realizacji projektu do minimum;

Przeglądając różne oferty pod hasłem: „spawanie konstrukcji stalowych cennik” możemy się spotkać z wyceną za spawanie metra bieżącego konstrukcji, rzadziej podawana jest cena spawania konstrukcji za kg. Z uwagi na to, że na cenę spawania konstrukcji stalowych wpływa wiele różnych czynników, w Elektron dla każdego Klienta przygotowujemy wycenę indywidualnie.

Spawanie-3

Spawanie konstrukcji stalowych: cena

Chcesz wiedzieć, ile będzie kosztować spawanie konstrukcji metalowych w przypadku Twojego produktu? Zamiast przeglądać wyszukiwarkę internetową pod hasłem: „spawanie konstrukcji stalowych cena za kg”, wyślij do nas zapytanie ofertowe na adres biuro@web-elektron.pl, a przygotujemy dla Ciebie niezobowiązującą, indywidualną wycenę Twojego projektu – zazwyczaj odpowiadamy w ciągu 24 godzin. 

Co powinno zawierać zapytanie ofertowe? Podaj jak najwięcej szczegółów dotyczących swojego produktu – dzięki temu będziemy mogli szybko przygotować ofertę skrojoną na miarę Twoich potrzeb. Do zapytania ofertowego dołącz projekt w wersji 2D/3D lub rysunki techniczne w pliku PDF. Na życzenie naszych Klientów podpisujemy umowy o poufności (NDA), co gwarantuje, że przedstawione nam projekty nie zostaną udostępnione niepowołanym osobom.

Jeśli jeszcze nie posiadasz dokumentacji, a Twój produkt jest na etapie konceptu, opisz nam jak najdokładniej swoją wizję produktu, uwzględniając takie dane jak wymiary, rodzaj materiału. Powierz naszej firmie projektowanie konstrukcji spawanych, a nasi specjaliści  przygotują dla Ciebie projekt i na jego podstawie wykonamy zlecenie. Zawsze dobieramy materiały oraz metody ich obróbki w taki sposób, by przyniosły jak najlepsze efekty przy jednoczesnym utrzymaniu jak najniższych kosztów.

Kontrola jakości konstrukcji stalowych

Od jakości spoin konstrukcji stalowych zależy często trwałość produktu i bezpieczeństwo jego użytkowników. Dlatego tak ważne jest, by konstrukcje spawane przechodziły kontrolę jakości. To, czy połączenia spawane są dobrej jakości, ocenia się, testując wytrzymałość spoiny i materiału wokół niej. Należy również sprawdzić, czy nie ma widocznych defektów i zniekształceń. Warto również wziąć pod uwagę możliwe następstwa wpływu ciepła.

Na jakość spoiny wpływają głównie projekt połączenia, metoda spawania, jakość łączonych materiałów, ilość i koncentracja energii, a także umiejętności spawacza. Konstrukcje spawane muszą spełniać szereg norm i być zgodne z obowiązującymi przepisami. Dlatego w Elektron spawanie konstrukcji stalowych wykonują wyłącznie wykwalifikowani spawacze, którzy odbyli specjalistyczne kursy i mogą pochwalić się certyfikatami gwarantującymi, że doskonale znają się na swojej pracy. 

Nasza wiedza i doświadczenie sprawiają, że wykonane przez nas spawane konstrukcje stalowe spełniają restrykcyjne normy, są trwałe i bezpieczne dla użytkowników. Dokładamy wszelkich, by każde zlecenie na spawanie konstrukcyjne było wykonane z największą starannością, co przekłada się na wysoką jakość spawanych konstrukcji.

Postaw na spawanie konstrukcji w Elektron

Dlaczego spawanie konstrukcji warto zlecić właśnie firmie Elektron? Łączymy wykwalifikowaną kadrę pracowniczą oraz nowoczesne zaplecze maszynowe. Możesz więc mieć pewność, że nad Twoim projektem będą pracować doświadczeni fachowcy na nowoczesnym sprzęcie. Dysponujemy materiałami dobrego gatunku, które pozytywnie wpływają na jakość produktu. Oferujemy nie tylko takie usługi jak profesjonalna obróbka konstrukcji spawanych, malowanie proszkowe czy gięcie blach i rur, ale również służymy doradztwem na każdym etapie współpracy z Klientem. 

Do każdego zlecenie podchodzimy indywidualnie, od wyceny aż po realizację. Podejmujemy się zleceń seryjnych oraz hurtowych, a wielu naszych Klientów wraca do nas po kolejne produkty. Współpracujemy z przedstawicielami różnych branż, dzięki czemu mamy bogate doświadczenie w realizacji różnych projektów. Zamawiając spawanie konstrukcyjne u nas, możesz liczyć na konkurencyjne ceny i szybki termin realizacji usługi. Nasza firma ma swoją siedzibę na Podkarpaciu, jednak realizujemy zamówienia dla firm z całej Polski. Zapraszamy do wysłania zapytania ofertowego lub kontaktu telefonicznego – przygotujemy produkt na miarę Twoich oczekiwań.