9 stycznia, 2024

Wyposażenie restauracji

Wyposażenie restauracji-01

W branży gastronomicznej liczy się przede wszystkim pyszne jedzenie, ale także dobrze zaprojektowana przestrzeń to coś, co przyciąga klientów. W tym przypadku bardzo istotne jest zatem wyposażenie restauracji, które musi być nie tylko funkcjonalne, ale też odpowiednio się prezentować. Warto zatem postawić na starannie zaprojektowane i wykonane profesjonalne meble restauracyjne, które będą służyć zarówno gościom, jak i personelowi w czasie codziennego pobytu we wszystkich pomieszczeniach. Są one dostępne w naszej ofercie.

Postaw na trwałe i stylowe wyposażenie restauracji

Właściwie dobrane wyposażenie restauracji powinno łączyć ze sobą estetykę z funkcjonalnością. To właśnie meble jako pierwsze rzucają się w oczy po wejściu do wnętrza lokalu, zatem zatroszcz  się o to, by były one stylowe i dobrze oddawały jego charakter. To zachęci odwiedzające go osoby do zapoznania się z menu czy zamówienia posiłku. Lokale gastronomiczne zazwyczaj dzielą się na dwie części, jedną dostępną dla klientów, a drugą nie. Obie powinny być jednak zaprojektowane praktycznie, a wszystkie elementy wnętrza powinny się charakteryzować trwałością i wysoką klasą. Są one bowiem inwestycją na lata i zazwyczaj służą swoim właścicielom przez długi czas. Dlatego też meble do restauracji są przez nas tworzone między innymi ze wytrzymałej stali.

Wyposażenie restauracji-02

Stwórz wystrój restauracji, który zapada w pamięć

Nie można zapominać o tym, że wystrój restauracji to właściwie jej wizytówka, tuż obok jedzenia. Nawet pyszne potrawy mogą nie wzbudzić zainteresowania, jeśli meble do restauracji będą się niewłaściwie prezentowały i zniechęcały do pozostania w tej przestrzeni na dłużej. Warto zatem postawić na dopasowane rozwiązania, które wykreują w lokalu odpowiednią – przytulną lub poważną atmosferę i wpiszą się w koncepcję tego miejsca oraz pomysł właściciela na nie. Jeśli przestrzeń utrzymana jest w stylu loftowym, to idealnie sprawdzą się w niej na przykład metalowe meble wykonywane na zamówienie.


Wystrój małej restauracji czy większego lokalu należy zatem wcześniej starannie przemyśleć. Same meble oprócz doskonałego wyglądu muszą być też odporne na zniszczenia, będą bowiem intensywnie użytkowane każdego dnia. Powinno się je też łatwo móc utrzymać w czystości, która jest jednym z priorytetów w miejscach związanych z gastronomią. W ten sposób zyskujesz funkcjonalną przestrzeń, w której goście miło spędzą czas, a zatrudnieni pracownicy będą mogli z łatwością wypełniać swoje obowiązki i serwować znakomite dania czy napoje.

Dlaczego powinieneś wybrać meble do restauracji od Elektron?

Jako producent mebli do restauracji oferujemy elementy wystroju tworzone na wymiar i na zamówienie. Dzięki temu bez trudu dopasujesz je do wybranej przestrzeni i będą znakomicie spełniać swoje zadanie. Trwałe materiały, innowacyjne projekty i dbałość o szczegóły to aspekty, na które zwracamy uwagę, realizując zamówienia naszych klientów, a pracujemy z nowoczesnym parkiem maszyn, stosując między innymi obróbkę laserową. Uwzględniamy zawsze wymagania, jakie mają spełniać wybrane meble do restauracji, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że będą one reprezentowały czyjś biznes. Lata doświadczenia w branży pozwalają nam na wykonywanie wielu elementów wyposażenia lokalu gastronomicznego tak, by łączyły one w sobie estetykę z komfortem użytkowania.