Cięcie laserem Wrocław

Profesjonalne cięcie laserem Wrocław

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wykonawcy usługi cięcia laserowego, musisz koniecznie wybrać usługi proponowane przez naszą firmę. Każdy klient, niezależnie od tego czy jest to klient indywidualny czy przedsiębiorstwo, może liczyć na szybkie wykonanie prac i atrakcyjne warunki współpracy. Nasi fachowcy dokonają dla Państwa szybkiej wyceny i podejmą się wykonania każdego projektu cięcia laserem, również tego skomplikowanego. Sprzęt używany przez naszych pracowników to laser marki TRUMATIC oraz wycinarka w wariancie L 3050 o mocy 5 KW. Są to najwyższej jakości maszyny, które cechuje nadzwyczajna jakość i dokładność cięcia. Możliwe jest dzięki temu cięcie blach o grubości nawet 25 mm. Cięcie laserem jest obróbką termiczną, jednak nie powoduje ona odkształceń czy strat w używanym materiale. Laser bywa używany przez artystów, projektantów i inżynierów. Dzięki niemu można wyprodukować prototypy czy użyć go w produkcji przemysłowej. Gwarantuje on powtarzalność wszystkich ciętych elementów. Jeśli zdecydujesz się na nasze usługi, uzyskasz szeroką wiedzę i doświadczenie naszych fachowców w tej dziedzinie. Nasza firma dysponuje niezwykle nowoczesnym parkiem maszyn, bogatym zapleczem i różnorodnymi potrzebnymi materiałami. Są to najwyższej klasy surowce uznawane na całym świecie. Nasi pracownicy nieustannie biorą udział w szkoleniach i projektach przez co są oni w stanie obsługiwać najbardziej zaawansowane maszyny. Jako firma przykładamy niezwykłą uwagę do terminowości dzięki czemu zbieramy setki pozytywnych opinii od naszych zadowolonych klientów.
Cięcie laserem blach-9
Cięcie laserem blach-8
Cięcie laserem Wrocław

Przeznaczenie lasera do cięcia blach

Inne metody obróbki metalu, jak na przykład cięcie plazmowe czy cięcie strumieniem wody nie są tak efektywne jak cięcie laserem. Sterowanie numeryczne umożliwia dostosowywanie parametrów do każdego indywidualnego projektu. Zapewnia też cięcie prostych i złożonych form. Jako firma zapewniamy również terminowość i szybkie wykonanie prac, gdyż wiemy że wielu klientów zwraca na to szczególną uwagę.

W przypadku cienkiej stali, obróbka przez cięcie laserem sprawdza się idealnie gdyż skraca czas wykonania usługi. Na ograniczonej powierzchni tylko kilku milimetrów koncentruje się silną wiązkę światła. Ze względów bezpieczeństwa odbywa się to zdalnie. Ma również kolejną zaletę – oprogramowanie maszyny pozwala na wprowadzanie zmian na dowolnym etapie produkcji co zaoszczędza czas i środki w razie pojawienia się nagłych zmian w projekcie.

Wycinanie laserowe blach to nie jedyne przeznaczenie naszego lasera. Oferuje on także rastrowanie produktów poprzez podgrzewanie powierzchni ich materiału. Wtedy wypaleniu ulega jego górna warstwa, a to znacząco modyfikuje jej wygląd

Wycinanie laserowe – największa zaleta tego rozwiązania

Cięcie laserowe to innowacyjny sposób obróbki różnorodnych materiałów, nie tylko metalowych. Niezależnie od surowca, jakość przyciętej krawędzi będzie prezentować się na najwyższym poziomie. Nakierowana wiązka dokładnie trafia w oznaczony obszar na projekcie. Z tego powodu nie trzeba przeznaczać czasu lub środków na jakiekolwiek wykończanie produktu. Technologia zapewnia niedoścignioną jakość oraz powtarzalność detali. Jednocześnie istnieje szczególnie niskie ryzyko uszkodzenia produktu. Nie dochodzi zatem do powstania strat materiałowych.
Cięcie laserem blach-6
Cięcie laserem blach-2
Cięcie laserem-5

Laserowe cięcie rur i profili – Wrocław

ELEKTRON to lider na rynku przedsiębiorstw oferujących usługi związane z obróbką i produkcją konstrukcji metalowych. O machinacjach związanych w metalem wiemy wszystko, dlatego w naszej ofercie znajdziesz, między innymi, gięcie, cięcie, wycinanie, szlifowanie, a nawet prostowanie i późniejsze pokrycie każdego elementu przy zastosowaniu metody malowania proszkowego. Wszystkie te usługi świadczymy dzięki dostępnemu nam, jednemu z najnowocześniejszych w Polsce parków maszynowych. Niezależnie od tego czy pochodzisz z mniejszej miejscowości w rejonie Dolnego Śląska czy Twoją siedzibą jest jego stolica – Wrocław, zapoznaj się z naszą ofertą! 

Cięcie laserem 3D – rury i profile metalowe

Wspominaliśmy już o naszym nowoczesnym parku maszynowym, ale nie powiedzieliśmy co sprawia, że jest tak niezwykły. Otóż elementem, który bezsprzecznie wyróżnia nas na tle konkurencji jest właśnie wysokie zaawansowanie technologiczne. Cięcie laserem rur i profili metalowych wykonujemy korzystając rekomendowanych na rynku laserów do rur i profili. Tym, co wyróżnia zastosowanie techniki cięcia laserowego, zwłaszcza w stosunku to tradycyjnych metod, jest jej skrócony czas potrzebny do realizacji zadania oraz zwiększona szczegółowość i precyzja.  Pracujemy na różnego rodzaju materiałach. Realizujemy cięcie rur i profili wykonanych z mosiądzu, miedzi, aluminium oraz te ze stali nierdzewnej i chromoniklowych.

Oferujemy dwa różne warianty świadczenia tej usługi, zakres cięcia rur wynosi cięcia rur  ɸ 20 – ɸ 210 (średnica rury) x 6500 mm (długość rury), w przypadku profili kwadratowych te parametry są następujące: £ 20×20 – £ 150×150 x 6500, a także inne rodzaje profili nieprzekraczające średnicy ɸ 210 mm np. 150x20mm. Nasz profesjonalny sprzęt posiada opcje automatycznego załadunku (o długości 3600-6500 mm) oraz wyładunku materiału (3000 mm), natomiast maksymalna grubość cięcia różni się w zależności od tworzywa. W przypadku stali czarnej wynosi 8 mm, nierdzewnej 5 mm, mosiądzu oraz aluminium 3mm, podczas gdy grubość elementu miedzianego nie może przekroczyć 2mm. 

Cięcie laserowe profili i rur stalowych, aluminiowych czy też mosiężnych wykonujemy w oparciu o wieloletnie doświadczenie w branży oraz najwyższej jakości sprzęt obróbczy. Nasi eksperci metodą prób i błędów, do perfekcji doprowadzili każdy aspekt procesu cięcia laserem. Na swoim koncie mamy mnóstwo zrealizowanych projektów oraz rzeszę zadowolonych klientów, którą możesz zasilić także Ty i Twoja firma.

Laserowe Cięcie Profili-1
Laserowe Cięcie Profili-2
Laserowe Cięcie Profili-3