20 grudnia, 2019

Laserowe cięcie blach ze stali i aluminium

cięcie laserem -1
cięcie laserem-2

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie cięcia laserem 2d !

Oferujemy ekspresowe realizacje usług w zakresie cięcia stali. Dzięki nowoczesnemu zapleczu oraz wykwalifikowanej kadrze jesteśmy w stanie zaoferować konkurencyjne warunki współpracy. Cięcie laserowe to technologia, która zapewnia najwyższą jakość oraz powtarzalność elementów. Dysponujemy laserami do obróbki blach w technologii CO2 oraz fiber rekomendowanych producentów.  Stosując wysokiej jakości maszyny marek takich jak TRUMPF czy BLM gwarantujemy jakość oraz precyzję wykonania usługi.
Cięcie laserem webelektron-1
Cięcie laserem webelektron-2

Maksymalna grubość ciętych blach:

  • Stal czarna – 25 mm

  • Stal nierdzewna – 15 mm

  • Aluminium – 10 mm

Jesteśmy w stanie zagwarantować powtarzalność elementów w 100 %, gdyż dysponujemy bogatym parkiem maszyn oraz wykwalifikowanym personelem. Wyceny wykonujemy w ekspresowym tempie.  
Posiadamy dobrze zaopatrzony magazyn blach stali wykonanych ze czarnej, stali nierdzewnej oraz aluminum. 

Cięcie laserem 2d to technologia uważana za najnowocześniejszy sposób cięcia różnego rodzaju materiałów; zarówno metalowych jak i niemetalowych.  
 
 
Zapytanie ofertowe proszę kierować na adres e-mail : 
laser@web-elektron.pl

Usługi cięcia laserem 2D – dla kogo?

Profesjonalna wycinarka to narzędzie wykorzystywane głównie przez inżynierów, projektantów oraz artystów do cięcia płaskiego materiału. Oprócz cięcia, wycinarki laserowe mogą również rastrować stworzone projekty na obrabianych przedmiotach poprzez podgrzewanie powierzchni materiału, wypalając w ten sposób jego górną warstwę i zmieniając wygląd w miejscu wykonywania operacji rastrowej.

Cięcie blach laserem to wyjątkowo przydatne rozwiązanie w przypadku tworzenia wszelkiego rodzaju prototypów i produkcji. Wycinarki są używane w warsztatach mechanicznych na skalę przemysłową do cięcia dużych kawałków materiału, wykorzystywane przez firmy produkujące sprzęt do szybkiego tworzenia tanich prototypów, a także stosowane przez różnego rodzaju twórców do przenoszenia projektów artystycznych ze świata cyfrowego do rzeczywistości.

W naszej firmie wykonujemy profesjonalne cięcia zarówno na zamówienie firm, jak i osób prywatnych. Realizujemy nawet najbardziej skomplikowane projekty, korzystając z nowoczesnego sprzętu oraz wiedzy doświadczonych fachowców. Zapewniamy bardzo krótki czas wykonania zamówienia. W województwie, takim jak podkarpackie cięcie laserem 2D przez specjalistów z firmy Elektron zebrało już setki pozytywnych opinii. Jeśli chcesz dołączyć do grona zadowolonych klientów, zapraszamy do kontaktu.

Cięcie laserem-3

Cięcie laserowe blach 2D – najważniejsze zalety tego rozwiązania

Profesjonalne cięcie laserowe blach 2D to niezwykle elastyczna technologia. Można obrabiać szeroką gamę materiałów o różnej grubości, bez ograniczeń co do kształtu, jaki chce się uzyskać. Wycinarka ta to rodzaj maszyny sterowanej numerycznie, co oznacza, że użytkownik może stworzyć dowolny projekt w specjalistycznym oprogramowaniu, a następnie wysłać go do wycinarki, która wykona zadanie po jednym naciśnięciu przycisku. Programowanie urządzenia jest tak szybkie, że wiele zmian można wprowadzać na dowolnym etapie produkcji, praktycznie bez dodatkowych kosztów i czasu. Najlepsze zastosowanie technologii laserowej stanowi cięcie materiałów, takich jak stal, aluminium, miedź oraz mosiądz o grubości od 0,8 mm do 25 mm.

Bardzo duży atut cięcia blach laserem to wyjątkowa precyzja. Jakość obrobionej krawędzi jest na najwyższym poziomie i nie ma żadnych zniekształceń. Wykonane przedmioty można wykorzystywać od razu po zakończeniu wycinania. Nie trzeba poświęcać czasu na dodatkowe wykończenie materiału. Ważny aspekt stanowi także wyjątkowo małe ryzyko uszkodzenia opracowywanego produktu czy powstania strat materiałowych. Wiązka lasera zawsze dokładnie trafia w zaznaczony na projekcie obszar. Łącząc wysokiej jakości sprzęt do cięcia oraz umiejętności doświadczonych fachowców trudno o pomyłkę. Warto podkreślić również, że ta metoda obróbki umożliwia przeniesienie poszczególnych elementów projektu na różne materiały i uzyskiwania takiego samego kształtu czy rozmiaru na w przypadku kilku produktów.

Cięcie laserem-4
Cięcie laserem-5

Cięcie laserem 2D – niezawodne zaplecze techniczne i wykwalifikowana kadra

Elastyczność oraz szybka realizacja to cechy, którymi wyróżnia się zespół naszej firmy, zajmujący się wycinaniem laserowym. Zlecając nam pracę, korzystasz z usług personelu, który posiada wieloletnie doświadczenie, może doradzić optymalne rozwiązania, a także udzielić wskazówek, dotyczących zastosowania właściwych materiałów w konkretnym projekcie. Nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje. Gwarantujemy najwyższą możliwą jakość obróbki, ściśle trzymamy się ustalonych terminów oraz zapewniamy precyzyjną powtarzalność w przypadku zamówień seryjnych. Szybko również wyceniamy określony projekt. Jesteśmy w stanie sprostać każdym wymaganiom, począwszy od prototypów i elementów próbnych, aż po pełną produkcję.

Dysponujemy bardzo rozbudowanym parkiem maszynowym, pozwalającym realizować zlecenia z wykorzystaniem innowacyjnych technologii. Możemy zaoferować Ci również wysokiej klasy materiały bezpośrednio z naszego magazynu. Posiadamy stal czarną, nierdzewną oraz aluminium. Podejmujemy się zarówno realizacji pojedynczych zleceń, jak i skomplikowanych, bardzo rozbudowanych projektów opartych o długofalową współpracę.

Cięcie laserowe blach 2D a inne metody obróbki

Chociaż wycinarki to gwarantują o wiele lepsze efekty, niż wykorzystanie tradycyjnych sposobów obróbki, nie są jedynymi urządzeniami do cięcia metalu. Dostępne są także maszyny, wykorzystujące metody oparte o plazmę lub strumień wody. Jednak nad każdym z tych rozwiązań laserowe cięcie ma sporą przewagę. Obrabianie materiałów za pomocą plazmy, czyli ogrzewanego elektrycznie kanału zjonizowanego gazu, jest o wiele mniej elastyczne. W gorszym stanie są również krawędzie opracowywanych elementów. Cięcie aluminium laserem zapewnia znacznie lepszy wygląd wykonanego projektu oraz umożliwia szczegółową obróbkę mniejszych elementów – strumień plazmy nie nadaje się do pracy z drobnymi detalami. Cięcie strumieniem wody wykorzystuje do obróbki materiałów ciecz pod wysokim ciśnieniem, często w połączeniu ze środkiem ściernym. Wada tego rozwiązania to przede wszystkim czas realizacji. Oprócz tego, laserowa metoda jest o wiele szybsza.

Jeśli chcą Państwo wykonać projekt, w którym wykorzystane będzie cięcie laserem 2D podkarpackie to województwo, na terenie którego siedzibę ma nasza firma. Z przyjemnością zrealizujemy nawet najbardziej niestandardowe zlecenie, wykorzystując nasze doświadczenie, a także nowoczesną technologię. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez wiadomość e-mail. Gwarantujemy bardzo sprawne przeprowadzenie prac oraz satysfakcję z otrzymanych efektów.