20 grudnia, 2019

Laserowe cięcie blach ze stali i aluminium

cięcie laserem -1
cięcie laserem-2

Profesjonalne cięcie laserem blach na zamówienie

Laserowe cięcie blach to nowoczesna technologia, która pozwala uzyskać doskonałe efekty w obróbce rozmaitych metali, a ponadto zapewnia wysoką powtarzalność elementów. Wykorzystywana jest w wielu branżach takich jak budowlana, meblarska, rolnicza czy motoryzacyjna. 

Profesjonalne wycinanie elementów z blachy to specjalność firmy Elektron. Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym wyposażonym w lasery tnące w technologii CO2 oraz fiber wiodących marek. Doskonale wyposażone zaplecze w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem naszych specjalistów, gwarantuje satysfakcjonujące efekty współpracy. Wyślij zapytanie ofertowe jeszcze dziś, a przekonasz się, że szybkość realizacji usługi może iść w parze z najwyższą jakością końcowego produktu.

Cięcie laserem webelektron-1
Cięcie laserem webelektron-2

Jakie wycinanie laserowe blachy możemy wykonać?

Elektron oferuje profesjonalne cięcie blach stalowych, zarówno ze stali czarnej, jak i nierdzewnej, a także cięcie blach aluminiowych. 

Maksymalna grubość ciętych blach wynosi:

 • 25 mm dla stali czarnej,
 • 15 mm dla stali nierdzewnej,
 • 10 mm dla aluminium. 

Współpracujemy z firmami z różnych sektorów głównie budowlanego i meblarskiego, wykonujemy elementy małej architektury miejskiej: metalowe ławki, stojaki na rowery oraz pergole, a także odbojnice. 

W naszym magazynie posiadamy duże zapasy blach ze stali czarnej, nierdzewnej oraz aluminium. Dzięki temu Twoja firma może liczyć na szybki czas realizacji zlecenia, gdyż nie musimy zamawiać materiałów z zewnątrz i od razu po ustaleniu szczegółów możemy przystąpić do realizacji zlecenia.

Wykwalifikowana kadra nie tylko perfekcyjnie wykona Twoje zlecenie i dołoży wszelkich starań, by produkt był zgodny z oczekiwaniami, ale również w razie potrzeby służy fachową poradą. Nie wahaj się więc zadawać pytań – chętnie rozwiejemy wszystkie wątpliwości na każdym etapie produkcji.

Wykonujemy nawet niestandardowe zlecenia na wycinanie laserem blach. Jeśli więc Twoja firma ma nietypowy projekt, zgłoś się do nas z zapytaniem ofertowym, a na pewno znajdziemy rozwiązanie.

Dla kogo laserowe cięcie blach?

Odpowiedź jest prosta – dla każdego, kto potrzebuje w swoim biznesie idealnie wyciętych metalowych elementów wykonywanych z dużą precyzją i powtarzalnością. Profesjonalne laserowe cięcie blach na zamówienie to usługa, z której korzystają m.in:

 • firmy budowlane – produkcja stalowych balustrad, barierek, poręczy, części dachów czy innych elementów architektonicznych;
 • firmy meblarskie – produkcja metalowych elementów mebli lub całych mebli: krzeseł, stolików, stołków, regałów, szafek pod sprzęt RTV itp. oraz elementów dekoracyjnych;
 • firmy z branży motoryzacyjnej oraz zakłady mechaniczne – produkcja części samochodowych: elementów karoserii, podwozia, zderzaków i innych;
 • branża HVAC – produkcja elementów klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i grzewczych, laserowe cięcie rur i profili;
 • branża medyczna – produkcja elementów aparatury medycznej takich jak obudowy do sprzętu diagnostycznego;
 • branża lotnicza – produkcja części samolotów oraz tworzenie prototypów;
 • artyści – tworzenie metalowych rzeźb czy instalacji artystycznych.

Jak widać, przekrój branż, które mogą być zainteresowane usługą taką jak cięcie laserowe blach, jest bardzo szeroki. Jeśli i Twoja firma potrzebuje tego typu usług, skontaktuj się z nami już dziś. Złóż zapytanie ofertowe drogą mailową, a przygotujemy wycenę Twojego projektu.

Cięcie laserowe blach – najważniejsze zalety tego rozwiązania

Laserowe cięcie blach to technologia chętnie wybierana przez firmy budowlane lub meblarskie, warsztaty mechaniczne i przedstawicieli wielu innych branż. Trudno się dziwić, biorąc pod uwagę, jak wiele korzyści niesie ze sobą to rozwiązanie. 

 

Zalety laserowego cięcia blachy:

 • laserowe wycinanie blach zapewnia nawet 100-procentową powtarzalność elementów, nawet jeśli charakteryzują się one fantazyjnym kształtem czy bogactwem zdobień;
 • wyjątkowa precyzja – wycinane elementy są bardzo dokładne, pozbawione odkształceń, a ponadto blachy wycinane laserowo mają gładkie, niepostrzępione krawędzie;
 • pozwala pracować z materiałami o różnej grubości, najlepiej sprawdza się przy cięciu stali, miedzi oraz aluminium o grubości od 0,8 do 25 mm; 
 • możliwość przeniesienia zaprojektowanego kształtu na różne materiały i uzyskania tego samego kształtu na różnych materiałach;
 • możliwość wycięcia dowolnego kształtu – nie ma żadnych ograniczeń;
 • łatwość obsługi urządzenia – projekty można tworzyć w specjalistycznym oprogramowaniu, a następnie wysłać je do wycinarki i nacisnąć jeden przycisk, by uzyskać pożądany efekt;
 • ewentualne zmiany można wprowadzać na dowolnym etapie produkcji bez dodatkowych kosztów i nakładu czasu;
 • wycięte elementy są gotowe do użytku, nie wymagają dodatkowej obróbki;
 • małe ryzyko uszkodzenia obrabianego produktu – mniej strat materiałowych;

 

Podsumowując, laserowe cięcie blachy to metoda precyzyjna, szybka i ekonomiczna (nie generuje strat materiałowych). Jeśli laserowe wycinanie z blachy powierzy się fachowcom dysponującym wysokiej jakości sprzętem, można spodziewać się doskonałych efektów.

Laserowe cięcie blachy w naszym parku maszynowym

Na doskonałe efekty laserowego cięcia blachy składają się nowoczesne maszyny, zapewniające precyzyjne wycinanie laserowe blachy, oraz wykwalifikowani i doświadczeni fachowcy, którzy je obsługują. W Elektron mamy jedno i drugie.

Nasz park maszynowy wyposażony jest w nowoczesne maszyny wiodących marek, umożliwiające dokładne cięcie laserem blachy. Dysponujemy m.in. laserem do cięcia blach firmy BLM LS5, który dzięki wysokiej prędkości i przyspieszeniu osi oraz sztywności konstrukcji mechanicznej gwarantuje wyjątkową precyzję cięcia. Cięcie laserowe blachy wykonujemy również za pomocą lasera TRUMPF TRUMATIC L3050 CO2, który doskonale sprawdza się przy cięciu grubszych blach.

Duże zaplecze oraz park maszynowy wyposażone w wysokiej jakości maszyny sprawiają, że jesteśmy w stanie zrealizować szeroki zakres różnych projektów. Połączenie nowoczesnego sprzętu oraz wiedzy i doświadczenia naszych fachowców sprawia, że nasi Klienci otrzymują produkt najwyższej jakości i często wracają po kolejne realizacje.

Precyzyjne wycinanie elementów z blachy: nasza technologia

Dysponujemy maszynami, które umożliwiają cięcie blach laserem w technologii CO2 oraz fiber. Lasery maszyn działających w oparciu o technologię CO2 są wyposażone w źródło laserowe wykorzystujące dwutlenek węgla. To właśnie ten gaz jest głównym ośrodkiem, w którym generowana jest wiązka lasera. Wykorzystanie technologii CO2 do obróbki laserowej blach pozwala na uzyskanie elementów o gładkich krawędziach oraz zapewnia doskonałą powtarzalność wycinanych części. Laserowe cięcie blachy metodą CO2 umożliwia więc masową produkcję dokładnie takich samych elementów, i to niezależnie od tego, czy będą one wykonane z aluminium, stali czarnej czy stali nierdzewnej. Dzięki temu możemy wykonać produkcję seryjną na bardzo wysokim poziomie.

Technologia fiber wykorzystuje laser światłowodowy, którego zastosowanie niesie szereg korzyści. Po pierwsze strumień lasera przenoszony jest na obrabiany materiał bezpośrednio i bez strat. Mała średnica ogniskowa oraz bardzo dobra jakość strumienia przekładają się na wysoką wydajność, oraz nienaganną jakość powierzchni bocznej. Co więcej, technologia fiber pozwala osiągać wysokie prędkości cięcia. To właśnie dzięki niej jesteśmy w stanie szybko zrealizować Twoje zlecenie na wycinanie laserowe blachy.

 

Ile kosztuje cięcie laserem blachy: cennik

Ile kosztuje cięcie blachy laserem? Cena zależy od różnych czynników, takich jak rodzaj materiału, indywidualne potrzeby klienta czy wymogi projektu. Dlatego dla każdego Klienta wycena w Elektron ustalana jest indywidualnie. Nie wykonujemy usługi cięcia blach na metry.

Jeśli interesuje Cię cięcie laserem blachy cennik, prześlij nam zapytanie ofertowe na adres laser@web-elektron.pl, a przygotujemy dla Twojej firmy indywidualną wycenę. W zapytaniu podaj jak najwięcej szczegółów dotyczących produktu takich jak:

 • wymiary produktu,
 • materiał (gatunek, grubość),
 • kolor,
 • ilość,
 • termin realizacji.

Prosimy o dołączenie projektu w formacie DXF lub DWG. Przyjmujemy również projekty w formacie PDF, jednak taki format pliku może nieco wydłużyć czas przygotowania oferty. Twoje projekty są w pełni bezpieczne, nie udostępniamy ich nikomu – możesz podpisać z nami umowę o poufności, by mieć gwarancję, że zostaną wykorzystane wyłącznie w celu przygotowania oferty.

Warto od razu przesłać wymienione pliki – dzięki temu będziemy mogli przygotować wycenę w najbliższym możliwym terminie, a ponadto Twoja firma uniknie kosztów związanych z wykonaniem odpowiednich plików produkcyjnych. Na zapytanie ofertowe zwykle odpowiadamy w ciągu 24 godzin. 

Nie dysponujesz jeszcze projektem produktu, masz jedynie koncepcję? Nic nie szkodzi! Zgłoś się do nas, przesyłając koncepcję produktu w formie graficznej oraz podstawowe dane takie jak rodzaj materiału, oraz wymiary produktu, a wykonamy projekt dla Ciebie.

 

Usługi cięcia blach w Elektron: sprawdź ofertę

Obróbka laserowa blach to nasza specjalność. Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta: wycinanie z blachy nierdzewnej, stali czarnej lub aluminium, prześlij zapytanie ofertowe, opisujące Twój produkt. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe, przygotujemy dla Ciebie wycenę i ustalimy szczegóły współpracy. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego – nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania. Możesz liczyć na szybką i bezproblemową realizację usługi cięcia blach. Czas realizacji jest każdorazowo określany w umowie – gwarantujemy realizację zlecenia w terminie. Zamówione elementy możesz odebrać osobiście, za pomocą swojego przewoźnika, a jeśli jest to niemożliwe, zorganizujemy transport przez naszą spedycję. 

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą na pozostałe usługi: cięcie laserem rur i profili, gięcie blach, rur oraz profili, spawanie czy malowanie proszkowe. Duże zaplecze, nowoczesny park maszynowy oraz wykwalifikowana kadra sprawiają, że możemy zaoferować wszystkie te usługi na najwyższym poziomie.