Cięcie laserem Gliwice

Projektowanie - cięcie laserem

Niezależnie od tego czy zgłasza się do nas indywidualny klient czy przedsiębiorstwo, nasza firma oferuje szybkie wykonanie prac i atrakcyjne warunki współpracy w zakresie cięcia laserem w Gliwicach. Wszystkie zamówienia są dla nas równie ważne. Nasi doświadczeni pracownicy wykonują szybką wycenę i podejmują się wszelkich, nawet najbardziej skomplikowanych projektów cięcia laserem. Dlatego jeśli potrzebujesz odpowiedzialnego wykonawcy, koniecznie musisz skorzystać z usług naszej firmy. Jeśli zdecydujesz się wybrać naszą firmę, zagwarantujemy ci wiedzę i doświadczenie naszych wykwalifikowanych pracowników. Bardzo ważne jest również to, że posiadamy nowoczesny park maszyn z bogatym zapleczem i materiałami najwyższej klasy, uznanymi na całym świecie. Jako że nasi pracownicy angażują się w szkolenia i wiele projektów, wykonają najbardziej skomplikowane prace i obsłużą bardzo zaawansowany i skomplikowany sprzęt. Dzięki przykładaniu uwagi do każdego zamówienia oraz terminowości, zbieramy wiele pozytywnych opinii na temat naszej pracy.

Używamy najlepszej jakości sprzęt, którym jest laser marki TRUMATIC, a także wycinarka w wariancie L 3050 o mocy 5 KW. Maszyny te odznacza niezwykła jakość cięcia i dokładność detali. Sprzęt ten pozwala również na cięcie blach o grubości do 25 mm. Mimo, że cięcie laserem to obróbka termiczna, proces ten nie powoduje powstawania żadnych odkształceń czy strat w materiale. Inżynierowie, artyści czy projektanci używają cięcia laserowego, między innymi do produkowania prototypów czy po prostu jako metoda w produkcji przemysłowej, która gwarantuje powtarzalność wszystkich ciętych detali i elementów.
Cięcie laserem blach-3

Użycie technologii cięcia laserem w produkcji

Ze względu na bezpieczeństwo, proces cięcia laserem wykonywany jest zdalnie. Tego rodzaju obróbka sprawdza się idealnie przy cięciu cienkiej stali. Wycinanie laserowe blach nie jest jednak jedynym przeznaczeniem lasera. Pozwala on też na rastrowanie produktów przez podgrzewanie powierzchni ich materiału, wypalenie ich górnej warstwy i modyfikację wyglądu.

W porównaniu do innych metod obróbki metalu, takich jak cięcie plazmą lub cięcie strumieniem wody, cięcie laserowe gwarantuje znacznie lepsze efekty. Maszyna sterowana jest numerycznie, co pozwala na dostosowywanie parametrów do projektu. Oprogramowanie urządzenia daje możliwość wyprowadzania zmian na dowolnym etapie produkcji. Pozwala to zaoszczędzić czas i środki. Jako że dla wielu klientów czas wykonania i jakość usługi są najważniejsze, zapewniamy że nasza firma gwarantuje krótki czas realizacji zamówienia.

 

Surowce inne niż metal równie dobrze nadają się do cięcia laserem. Co najważniejsze, jakość przyciętej krawędzi pozostanie najwyższej jakości. Umożliwi to oszczędzenie czasu i środków na jakiekolwiek wykończenie produktu. Technologia ta zapewni też niedoścignioną jakość i powtarzalność detali. Ryzyko uszkodzenia produktu praktycznie nie istnieje, a więc nie dochodzi do powstania strat materiałowych.

Cięcie laserem blach-4

Cięcie laserem – Gliwice

Firma ELEKTRON jesteśmy przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją i obróbką tworzyw metalowych. Oferujemy prostowanie, gięcie, szlifowanie, pokrycie proszkowe oraz cięcie rur i profili metalowych. Swoje usługi realizujemy w wielu regionach kraju, w tym na Śląsku, który przecież słynie z rozwiniętego przemysłu, więc jeżeli poszukujesz prawdziwego fachowcy, któremu chcesz zlecić cięcie profili lub rur, a Gliwice to miejsce w którym aktualnie przebywasz, to na pewno zachwyci Cię wiadomość o tym, że nawet w tym mieście możesz liczyć na bezpłatną konsultację zaoferowaną przez naszych wysoko wyspecjalizowanych pracowników.  Po krótkim przedstawieniu przez Ciebie specyfiki projektu oraz ilości i preferowanego czasu realizacji, nasz personel, w oparciu o dostarczone przez Ciebie informacje, dobierze najodpowiedniejsze rozwiązanie techniczne, oszacuje czas potrzebny na ich implementacje oraz zaproponuje najatrakcyjniejszą cenę.
Laserowe Cięcie Profili-4

Cięcie laserem rur i profili metalowych – najwyższa jakość usług!

Wiesz już, że oferujemy profesjonalne cięcie rur i profili metalowych, jednak nie masz wystarczających informacji żeby określić co tak naprawdę odróżnia nas od konkurencji i co wpływa na to, że wybór naszej firmy będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy. Z chęcią rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości. Otóż, ELEKTRON to wieloletni lider w branży obróbki wszelkiego typu elementów metalowych. Cięcie laserem wykonujemy przy użyciu jednej z najlepszych, dostępnych na rynku maszyn, użuwamy urządzeń znanych jest na całym świecie w sferze cięcia laserowego. Zaawansowana technologicznie wycinarka w połączeniu z kunsztem naszych pracowników dają dopracowany do perfekcji produkt końcowy! Zatrudniamy wysokiej klasy specjalistów w tej dziedzinie, co owocuje najwyższą jakością realizacji usług cięcia 3D!

Laserowe Cięcie Profili-3

Cięcie laserowe rur i profili Gliwice – najważniejsze parametry cięcia i trochę na temat tworzyw, na których pracujemy.

Jak wspominaliśmy wyżej, przy pracy korzystamy z najnowszej generacji wycinarki, lecz ma swoje limity odnoszące się do maksymalnej grubości cięcia tworzyw. Przedstawiają się one w następujący sposób:

   • Stal czarna 8 mm
   • Stal nierdzewna 5 mm
   • Aluminium 3 mm
   • Mosiądz 3 mm
   • Miedź 2 mm

Kolejną ważną kwestią odnoszącą się do realizacji usług cięcia laserem 3D jest zakres pracy naszej wycinarki. Poniżej kilka parametrów:

Laserowe Cięcie Profili-1

Zakres cięcia rur

ɸ 20 – ɸ 210 x 6500 mm

Zakres cięcia profili

£ 20×20 – £ 150×150 x 6500

Automatyczny załadunek materiału o długości

3600-6500 mm

Automatyczny rozładunek materiału o długości

3000 mm

Max. długość cięcia rury

6000 mm