W naszej ofercie znajdą Państwo usługę spawania najszybszym i najnowocześniejszym robotem spawalniczym firmy PANASONIC.

W dzisiejszych czasach technologia pozwala na wykorzystanie maszyn, które sukcesywnie usprawniają produkcję, jednocześnie podnosząc jakość wykonywanych usług. Robot spawalniczy firmy PANASONIC to niezawodna maszyna, wykorzystywana do seryjnej produkcji elementów metalowych. Spawy wykonane przez robota są trwałe i zarazem estetyczne. Użycie robota spawalniczego, gwarantuje niezwykłą dokładność spoiny. Użycie robota spawalniczego nie tylko znacznie przyśpiesza proces produkcji seryjnej i gwarantuje trwałe spoiny na lata. Roboty spawalnicze doskonale sprawdzają się także przy produkcji elementów metalowych do mebli. Jakość spoiny wykonanej przez robota spawalniczego, znacznie wyróżnia się w porównaniu ze spoiną wykonaną ręcznie, gdyż wyklucza wszelkie nierówności, oraz zapobiega powstawaniu kraterów. Jedną z wielu zalet robota  spawalniczego, jest możliwość ustalenia grubości spoiny, w zależności od tego, na produkcję jakiego produktu programujemy tą nowoczesna maszynę. Jak  już wcześniej wspominaliśmy, roboty spawalnicze używane są do produkcji metalowych elementów mebli, zapewniając 100% powtarzalność wykonywanej pracy oraz estetykę spoiny, która w tym przypadku ustawiana jest na jak najniższą, z racji, iż meble nie będą poddawane nietypowemu „wysiłkowi”. W procesie produkcji elementów metalowych mających służyć jako stelaże, ciężkie zbrojenia, balustrady lub metalowe piwnice – grubość spoiny zostaje podniesiona, odpowiednio dostosowując produkt do przyszłego użytkowania.

Model robota PANASONIC

TM-2000

Ilość osi

6

 

 

Zasięg ruchu

 

Ramię

Rotacja

±170°

Ramię górne

-90° do 165°

Ramię przednie

-80° do 210°

 

Przegub

Obrót

±270°

Zgięcie

-160° do 95°

Skręcenie

±400°

 

 

Maksymalna prędkość kątowa

 

Ramię

Rotacja

195°/s

Ramię górne

197°/s

Ramię przednie

205°/s

 

Przegub

Obrót

425°/s

Zgięcie

425°/s

Skręcenie

629°/s

Max. dopuszczalne obciążenie

6 kg

Powtarzalność

±0,10 mm lub mniej

Hamulce

Wszystkie osie z hamulcem

Masa

217 kg

Zasięg

2011 mm

Z czego składa się robot spawalniczy?

Robot spawalniczy składa się z dwóch głównych elementów. Jednym z nich jest  sam robot, który składa się z ramienia, na którego końcu umieszczony jest palnik z aktywnym podawaniem drutu. Uchwyt spawalniczy Servo Pull, powtarza z dużą częstotliwością ruch wysuwania i cofania drutu, zapewniając stały krótki cykl łuku spawalniczego, co ogranicza ilość odprysków o ponad 80%. Drugi główny element to stół obrotowy, pozwalający na zwiększoną wydajność pracy. Stół podzielony jest na dwie, takie same części, pełniąc funkcję wymiany stanowisk roboczych robota. Kiedy robot  spawa ułożone elementy na jednej połówce, pracownik ma możliwość przygotowana kolejnego kompletu elementów metalowych do spawania. Pozwala to na ciągłą produkcje, bez potrzeby zbędnego zatrzymywania maszyny.

Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w sensor dotyku – dysza gazowa lub drut spawalniczy posiada funkcję lokalizacji złącza spawanego poprzez dotknięcie materiału spawanego, przed procesem spawania. Po wykryciu odchyłki, linia  spawania jest automatycznie korygowana w programie. Ponadto, cechą wyróżniającą naszego robota  od innych jest zintegrowanie sterownika robota ze źródłem prądu. Sterownik umożliwia pełną kontrolę nad procesem spawania, co powoduje osiągnięcie bardzo wysokiej jakości wykonanych spoin. 

Robot PANASONIC TAWERS posiada możliwość spawania metodami:

– SP-MAG

– PULSE MAG

– MIG

– TIG DC

_DSC0881
_DSC0935
_DSC0914yffdfghgfyf