25 maja, 2022

Stojaki na rowery

Stojaki rowerowe producent - 2
Stojaki rowerowe producent - 3

Stojaki rowerowe Producent - Grupa Elektron

W dobie coraz większego zainteresowania ekologicznym i zdrowym stylem życia, rowery stały się nie tylko sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale i środkiem transportu, pomysłem na zrzucenie zbędnych kilogramów i integralną częścią życia wielu osób. I bardzo dobrze, bowiem dzięki nim przyczyniamy się do poprawy kondycji naszego ciała, ładujemy się endorfinami, a na dodatek nie niszczymy naszej planety. Nie wspominając już o tym, że nie musimy borykać się z ciągle spóźniającymi się środkami transportu, czy spędzać długich godzin w korkach! Jednak rosnąca popularność rowerów, rodzi także pewne nowe wyzwania, zwłaszcza dla urbanistów i specjalistów z dziedziny zagospodarowania przestrzennego. Potrzebnych jest więcej ścieżek i tras rowerowych, a także miejsc, gdzie można pozostawić rowery w czasie odpoczynku od jazdy i to zarówno w przestrzeni publicznej, jak i prywatnej. I tutaj do gry wchodzą stojaki rowerowe, zwłaszcza od wiodących producentów, dla których liczy się przede wszystkim jakość, jak Elektron. Dlatego pozwól, że opowiemy Ci o nich trochę więcej.

Stojaki rowerowe webelektron producent - 1

Stojaki rowerowe

Wraz z rosnącą popularnością kolarstwa, zarówno amatorskiego, jak i profesjonalnego rośnie także zapotrzebowanie na elementy małej architektury, mające na celu zabezpieczenie oraz utrzymanie rowerów w odpowiednim stanie. Mowa tu o wszelkiego rodzaju wiatach, parkingach, oraz rzecz jasna, najważniejszych, czyli stojakach. Czym są stojaki na rowery? Jakie są najpopularniejsze rodzaje stojaków rowerowych? I wreszcie, jakie stojaki rowerowe oferuje producent stojaków na rowery, czyli firma Elektron?

Stojaki rowerowe – co to i dlaczego warto w nie zainwestować

Jako producent stojaków na rowery, wiemy, że stojaki rowerowe mogą przybierać najróżniejsze formy, kształty i kolory. Najpopularniejsze wykonane są ze stali, aluminium lub innego rodzaju metali i tworzyw sztucznych. Na rynku dostępne są chyba wszystkie rozmiary i designy, ale wszystkie łączy je fakt, że stanowią zabezpieczenie dla rowerów. Dzięki nim mieszkańcy osiedla, goście, którzy postanowią odwiedzić cię ze swoimi aluminiowymi rumakami, czy też pracownicy, wybierający ekologiczny sposób dojazdu do pracy, mogą być spokojni o swoje rowery. Czy jednak stojaki rowerowe spełniają wyłącznie tę jedną funkcję? Oczywiście, że nie! Istnieją różne rodzaje stojaków rowerowych i każdy z nich cechuje się innym wyglądem, materiałem i wielkością. Można więc śmiało powiedzieć, że poza oczywistym, czyli bezpieczeństwem twojego roweru, stojaki rowerowe mogą także stać się wspaniałym i eleganckim elementem dekoracyjnym, który dodatkowo zwiększy wartość terenu dla potencjalnych inwestorów, a także poprawi komfort jego użytkowania.

Stojaki rowerowe webelektron producent - 3

Jakie rodzaje stojaków rowerowych istnieją?

Jeśli chodzi o rodzaje stojaków rowerowych to stosuje się kilka podziałów. Pierwszy z nich to rozdzielenie stojaków w zależności od materiału, z którego zostały wykonane. W tej kategorii znajdziemy stojaki rowerowe z tworzywa sztucznego, drewna, metalu, oraz połączenia kilku tych materiałów. Poza tą klasyfikacją stojaki rowerowe różnią się także pod względem ilości miejsc rowerowych – na rynku znajdziemy zarówno pojedyncze stojaki rowerowe w postaci prostych barierek, jak i takie, mieszczące kilka sztuk ustawionych obok siebie. Jeśli natomiast w grę wchodzi sama konstrukcja, to najpopularniejsze zdecydowanie są dwa rodzaje stojaków rowerowych, a mianowicie równoległe stojaki rowerowe oraz stojaki szeregowe.

  • Równoległe stojaki rowerowe

Równoległe stojaki rowerowe przybierają formę prostych i lakonicznych barierek. Są wygodne i funkcjonalne, chociaż jeden stojak pozwala na zabezpieczenie jedynie dwóch jednośladów i nadaje się raczej do użytku domowego, lub w mało uczęszczanych przez rowerzystów miejscach. Równoległe stojaki rowerowe zwykle mają kształt, przypominający odwróconej litery U lub V i wykonane są z rur, kształtowników lub profili ze stali nierdzewnej, stali lub aluminium.

  • Szeregowe stojaki rowerowe

Szeregowe stojaki rowerowe umożliwiają zabezpieczenie jednośladów poprzez zaparkowanie w nich przedniego koła, a następnie przymocowanie zapięciem. Ta opcja jest wygodna dla właścicieli terenów oraz urbanistów ponieważ tego typu stojaki rowerowe nie zajmują wiele miejsca, są minimalistyczne i prawie niezauważalne, a przy tym umożliwiają zabezpieczenie wielu rowerów na stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Szeregowe stojaki rowerowe również, najczęściej, wykonane są z aluminium i innych metali, ale mogą one przybrać różną formę i kształt.

Jakie stojaki rowerowe są dostępne w Elektron?

Jako producent stojaków na rowery szczególnie cenimy ich praktyczność i estetyczny, ale uniwersalny wygląd.  W dzięki zaawansowanemu zapleczu możemy wyprodukować stojaki rowerowe w różnych kształtach, jednak zawsze możesz być pewien, że są one wykonane z materiałów najwyższej jakości, wytrzymałe, oraz stworzone z uwzględnieniem najlepszych praktyk branżowych. Jesteśmy w stanie wyprodukować warianty, które zadowolą nawet najwybredniejszych konsumentów, dlatego serdecznie zapraszamy do składania zapytań ofertowych!

Stojaki rowerowe webelektron producent - 4
Stojaki rowerowe webelektron producent - 5