July 14, 2022

Wygrodzenia i zabudowy

System wygrodzeń wewnętrznych - Zabudowy i komórki lokatorskie

Poszukujesz rzetelnego producenta, któremu możesz powierzyć stworzenie komórki lokatorskiej, wygrodzenia, czy zabudowy? Dobrze trafiłeś! W przedsiębiorstwie Elektron specjalizujemy się w produkcji i projektowaniu elementów metalowych, a także cięciu laserowym. I to właśnie z połączenia tych dwóch usług powstają nasze komórki lokatorskie i zabudowy. Chcesz bliżej przyjrzeć się naszej ofercie? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi metodami produkcji i asortymentem. 

Czym są komórki lokatorskie?

Komórki lokatorskie to pomieszczenia przynależne, które zgodnie z ustawą o własności lokali, stanowią część składową samodzielnego lokalu, nawet jeśli nie przylegają bezpośrednio do lokalu. Komórki lokatorskie to najczęściej stalowe lub blaszane wygrodzenia, które wykorzystuje się jako korpus przy budowie piwnic, parkingów, składzików, spiżarni i garaży.

Czasami terminy komórki lokatorskie i piwnice są stosowane wymiennie, jednak nie do końca jest to zgodne z prawdą, ponieważ komórki lokatorskie mogą stanowić podstawę piwnicy, ale i służyć do innych celów. Najczęściej jednak komórki lokatorskie instaluje się na tym samym poziomie, co mieszkania i wykorzystuje do magazynowania różnego rodzaju sprzętów od wózków inwalidzkich, przez rowery aż po wózki dla dzieci.

Tego typu dodatkowe pomieszczenia są niezwykle atrakcyjne dla developerów, ponieważ instalując komórki lokatorskie w swoich inwestycjach, mogą oni stosunkowo niskim kosztem znacznie podnieść wartość nieruchomości.

Czym są zabudowy i wygrodzenia?

Zabudowy i wygrodzenia mogą być zarówno elementem składowym komórek lokatorskich, jak i stanowić osobne instalacje. Zabudowy to zespoły obiektów architektury wypełniające dany daną powierzchnię. Według polskiego prawa podstawowe typy zabudowy zabudowa miejska, zagrodowa i bliźniacza. Czym w takim wypadku są wygrodzenia?

Wygrodzenia stanowią element budowlany ograniczający daną przestrzeń. Najczęściej wykonywane są z wysokiej jakości blachy lub stali, a następnie cynkowane dla ochrony przed korozją i negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, lub pokrywane innymi materiałami, takim beton.

Zabudowy i wygrodzenia istnieją w budownictwie zarówno jako samodzielne obiekty zagospodarowania przestrzennego, jak i elementy innych konstrukcji budowlanych. Tego typu obiekty architektury cieszą się ogromną popularnością wśród developerów i właścicieli nieruchomości, ponieważ są bardzo praktyczne i poprawiają komfort życia i pracy w danych budynkach, a co za tym idzie ich wartość rynkową.

Poszukujesz producenta wygrodzeń, zabudów bądź komórek lokatorskich ?

Jak produkujemy nasze komórki lokatorskie, wygrodzenia i zabudowy?

Nasza firma produkuje zarówno systemowe komórki lokatorskie, jak i niestandardowe zamówienia na podstawie wymagań i preferencji naszych klientów. Komórki lokatorskie, zabudowy i wygrodzenia w Elektron  wykonujemy z najwyższej jakości stali z uwzględnieniem wszelkich norm prawnych i budowlanych.

Najpierw produkujemy ramy oraz ścianki. Ramy stalowe wykonane są z profili o wymiarach 40 × 40 mm, natomiast ścianki zazwyczaj mają grubość około 2 mm. Następnie przystępujemy do wykończenia konstrukcji. W tym celu w środek ramy wspawujemy różnego rodzaju siatki bądź blachę pełną lub taką z wyciętym przy pomocy lasera wzorem wybranym przez klienta. Potem przechodzimy do zabezpieczenia przed korozją oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Na tym etapie, na życzenie zleceniodawcy cynkujemy komórki lokatorskie, wygrodzenia i zabudowy, a na koniec lakierujemy przy pomocy metody proszkowej na wybrany kolor z palety RAL. I tak otrzymujemy gotowy produkt, czyli najwyższej jakości, wytrzymałe komórki lokatorskie, które można wykorzystać do różnych celów.

Wygodny kreator zabudów i komórek lokatorskich w Elektron

W asortymencie Elektron znajdziesz wiele wariantów zabudów i komórek lokatorskich w różnych przedziałach cenowych i wymiarach. Nie musisz jednak ograniczać się do wyboru z naszej oferty. W Elektron lubimy wyzwania i dbamy o zadowolenie naszych klientów, dlatego w trosce o to, stworzyliśmy prosty w obsłudze kreator.

Dzięki naszej aplikacji możemy dopasować elementy zabudowy, które produkujemy seryjnie do zabudowy ścian. Świadczymy usługi w zakresie produkcji na podstawie projektów i indywidualnych wymagania naszych klientów, dlatego wszystkie zabudowy, wygrodzenia oraz komórki lokatorskie mogą zostać spersonalizowane i wykonane na bazie Twojego zamysłu.

Ogrodzenia przemysłowe producent -3
Ogrodzenia przemysłowe producent - 4
Ogrodzenia przemysłowe producent - 5