Cięcie laserem Katowice

Usługi - Cięcie laserem Katowice

Zapraszamy do skorzystania z naszej profesjonalnej usługi cięcia laserem, jeżeli poszukujesz odpowiedzialnego wykonawcy. Każdemu naszemu Klientowi oferujemy atrakcyjne warunki współpracy i niezwykle szybkie wykonanie usługi, niezależnie od tego czy zgłasza się do nas klient indywidualny czy też przedsiębiorstwo. Mogą Państwo liczyć na szybką wycenę, a nasi doświadczeni pracownicy podejmą się nawet najbardziej wymagających projektów cięcia laserem.

Laser jakiego używamy to najlepszy sprzęt – jest to laser marki TRUMATIC. Używamy również najwyższej jakości wycinarki w wariancie L 3050, która ma moc 5 KW. Sprzęt ten cechuje niezwykła jakość i dokładność w cięciu. Umożliwia cięcie blach o grubości nawet 25 mm. Mimo że cięcie laserem to obróbka termiczna, nie powoduje odkształceń materiału czy jakichkolwiek strat w materiale. Laser używany może być przez inżynierów, artystów czy projektantów. Za jego pomocą można przygotowywać prototypy, czy też używać go do produkcji przemysłowej. Zawsze gwarantuje powtarzalność ciętych elementów.

Decydując się na usługi naszej firmy, zyskujesz wiedzę i doświadczenie naszych fachowców. Dysponujemy również bardzo nowoczesnym parkiem maszyn, posiadamy bogate zaplecze i wiele potrzebnych materiałów, które są najwyższej klasy surowcami uznanymi na świecie. Co więcej, nasi pracownicy ciągle biorą udział w wielu szkoleniach i wykonują dużą ilość projektów więc potrafią obsługiwać nawet najbardziej zaawansowany sprzęt. Przykładamy też dużą uwagę do terminowości i dzięki temu zbieramy wiele pozytywnych opinii.

Nasza wykwalifikowana kadra pracownicza do obróbki blach używa lasera marki TRUMATIC. Najwyższej jakości wycinarka, model L, 3050 ma moc 5 KW. Maszynę charakteryzuje konkurencyjna jakość oraz precyzja pracy. Maksymalna grubość ciętych blach wynosi nawet 25 mm.  


Chociaż cięcie blach z wykorzystaniem lasera stanowi proces obróbki termicznej, nie powoduje żadnych odkształceń lub strat materiału. Laser jest stosowany przez inżynierów, ale też projektantów i artystów. Może służyć w przygotowywaniu prototypów, ale również produkcji przemysłowej. Zawsze zapewniamy całkowitą powtarzalność wycinanych elementów. 

Cięcie laserem blach-5

Cięcie laserem - dokładność

Zapewniamy, że cięcie laserem oferuje dużo lepsze efekty niż inne metody obróbki, takie jak cięcie plazmowe czy cięcie strumieniem wody. Dzięki sterowaniu numerycznemu, możliwe jest dostosowanie parametrów do indywidualnego projektu. Możemy więc zapewnić cięcie prostych i złożonych form. Jako że wielu klientów zwraca szczególną uwagę na czas wykonania prac, nasza firma zapewnia terminowość i krótki czas realizacji usługi. W przypadku cienkiej stali, obróbka przez cięcie laserem sprawdza się idealnie gdyż skraca czas wykonania usługi. Na ograniczonej powierzchni tylko kilku milimetrów koncentruje się silną wiązkę światła. Ze względów bezpieczeństwa odbywa się to zdalnie. Ma również kolejną zaletę – oprogramowanie maszyny pozwala na wprowadzanie zmian na dowolnym etapie produkcji co zaoszczędza czas i środki w razie pojawienia się nagłych zmian w projekcie. Cięcie laserowe blach to nie jedyne przeznaczenie lasera. Oferuje on też rastrowanie produktów. Podgrzewa powierzchnię ich materiału co powoduje wypalenie ich górnej warstwy modyfikując ich wygląd. W przypadku cienkiej stali, obróbka przez cięcie laserem sprawdza się idealnie gdyż skraca czas wykonania usługi. Na ograniczonej powierzchni tylko kilku milimetrów koncentruje się silną

Dla lwiej części naszych klientów bardzo duże znaczenie ma termin wykonania usługi. Z tego powodu informujemy, że cięcie laserowe stali, nawet w miejscowości takiej jak Katowice, cechuje szybki czas wykonania zamówienia. Potężna wiązka światła jest koncentrowana na małej powierzchni tylko kilku milimetrów. Tego typu obróbka doskonale sprawdza się w przypadku cienkiej stali i znacznie skraca czas produkcji. W dbałości o bezpieczeństwo proces jest przeprowadzany zdalnie – następuje po naciśnięciu pojedynczego przycisku. Ma to jeszcze jedną zaletę. Za pomocą szybkiego programowania urządzenia jest możliwość wdrażania modyfikacji na dowolnym etapie produkcji. Można wobec tego oszczędzić dodatkowy czas oraz środki, jeżeli w projekcie nastąpią konieczne zmiany.

Cięcie laserem-5

Cięcie to nie jedyne zastosowanie naszego lasera. Oferuje on również rastrowanie przedmiotów poprzez podgrzewanie powierzchni ich materiału. Wówczas wypaleniu ulega jego wierzchnia warstwa, a to znacząco modyfikuje jej wygląd.

Cięcie laserem blach-2

Cięcie laserowe – najlepsze rozwiązanie

Cięcie laserowe to innowacyjny sposób obróbki różnorodnych materiałów, nie tylko metalowych. Niezależnie od surowca, jakość przyciętej krawędzi będzie prezentować się na najwyższym poziomie. Wiązka kierowana jest dokładnie na obszar oznaczony wcześniej na projekcie. Wykończenie produktu nie wymaga więc przeznaczenia dużej ilości czasu i środków. Metoda ta zapewnia świetną jakość i powtarzalność detali oraz bardzo niskie ryzyko uszkodzenia produktu. Nie powstają również straty materiałowe.

Cięcie laserem rur oraz profili Katowice

Cięcie laserowe, czyli usługa którą wykonujemy także w mieście Katowice, to jedna z metod termicznego oddzielania materiału. Jest to skomplikowany proces. Aby profesjonalne oraz bezpiecznie go przeprowadzić niezbędne jest użycie najwyższej jakości maszyny oraz wyspecjalizowany zespół pracowników. Świat technologii nieustannie idzie do przodu. W naszej firmie wiemy, że aby pozostać na najlepszym poziomie konieczne jest nieustanne doszkalanie zespołu oraz inwestowanie w rozwój parku maszynowego. Dzięki stałemu nadzorowi oraz częstym kontrolom jakości gwarantujemy, że każde zlecenie na cięcie laserem rur i profili w Katowicach zostanie przez nas zrealizowane bezbłędnie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Oferujemy darmową wycenę oraz doradztwo odnośnie zleceń na cięcie laserem 3D.

Cięcie laserowe- PROCES

Cięcie laserowe rur oraz profili może nastąpić w trzech rodzajach. Są to: sublimacja, topienie oraz wypalanie. Bardzo często w procesie cięcia wszystkie metody miesza się i wykorzystuje jednocześnie. Cięcie laserowe 3D cechuje się punktowym prowadzeniem energii oraz wysokoenergetycznym strumieniem tnącym. Zabieg ten wymaga niesłychanej precyzji. Aby przeprowadzić cięcie laserowe rur oraz profili bezbłędnie powinno być spełnionych kilka kluczowych warunków. Po pierwsze  urządzenia wykonujące cięcie laserowe 3D muszą być nowoczesne oraz skonstruowane z wysokiej jakości elementów, dzięki temu prowadzony przez nie strumień tnący jest stabilny i dokładny. Maszyna, której nasi specjaliści używają do realizowania zleceń na cięcie laserowe rur oraz profili cechuje się ona dużą odpornością na drgania oraz dobrą jakością powtarzania. Jest w stanie dokonać obróbki różnego rodzaju metali. 

Laserowe Cięcie Profili-1
Laserowe Cięcie Profili-2

cięcie laserem rur i profili - wydajność i szybkość cięcia

Nasza maszyna do cięcia rur i profili idealnie sprawdza się przy realizowaniu wszelkiego rodzaju projektów, zarówno prostych jak i bardzo skomplikowanych. Jej ogromną zaletą jest energooszczędność możliwa dzięki krótkiej fali lasera. Technologia pozwala skupić więcej energii oraz przeprowadzić cięcie jeszcze dokładniej. Laser tnący jest w naszej maszynie bardzo wydajny, szczególnie przy cięciu elementów o małej i średniej grubości materiału. Obrabia on produkty bez konieczności późniejszego poprawiania. Pełna automatyzacja maszyny do procesu jakim jest cięcie laserowe 3D daje szeroką paletę możliwości, umożliwia realizację najróżniejszych projektów. Niskie koszty utrzymania maszyny w połączeniu z jej wydajnością znacząco wpływają na koszt wykonania usługi cięcia laserowego rur oraz profili w Katowicach. Skontaktuj się z nami!