23 maja, 2022

Pergole i zadaszenia

Pergole i zadaszenia producent - 2
Pergole i zadaszenia producent - 3

Pergole i wszelkiego typu zadaszenia użytkowe i ogrodowe to niezwykle ważne elementy każdej przestrzeni, ponieważ poza swoją praktyczną funkcją, są sposobem na dodania nieco dekoracji, stylu i elegancji każdemu parkowi, alejce, ogrodowi, czy przestrzeni fabrycznej. Mając tę świadomość w Firmie Elektron dbamy o to, by zarówno nasze pergole, jak i zadaszenia śmietnikowe, czy wiaty rowerowe były nie tylko wytrzymałe i solidne, ale także wyglądały stylowo i ciekawie, a przy tym nie stanowiły zbytniego kontrastu z otoczeniem. Szukasz producenta pergoli osiedlowych? Interesują Cię altany śmietnikowe? A może nie wiesz jakie wiaty śmietnikowe wybrać? W Firmie Elektron znajdziesz najlepsze zadaszenia na śmieci, wiaty rowerowe, pergole ogrodowe i osiedlowe i wiele, wiele więcej, więc siadaj wygodnie, a my opowiemy Ci o naszym asortymencie!

Pergole i zadaszenia webelektron producent - 1

Pergole

Pergola to budowla zewnętrzna w postaci zacienionej alei lub element budynku w architekturze, który zazwyczaj składa się z dwóch rzędów podpór i ułożonego na nich układu belek, lekkiej kratownicy lub innych konstrukcji, najczęściej metalowych. Pergole stosowano w architekturze parkowej i ogrodowej już od czasów średniowiecza, chociaż ich wygląd nieco zmieniał się w zależności od ówczesnych tendencji w architekturze. Zadaszenia na rowery, czy pergole śmietnikowe przybierają najróżniejsze formy i są wykonane z różnego rodzajów materiałów, począwszy od masywnych konstrukcji marmurowych do lekkich drewnianych projektów.

Pergole ogrodowe i osiedlowe spełniają nie tylko funkcję praktyczną, czyli zadaszenie dla narzędzi, mebli, śmietników, czy rowerów, ponieważ cechują się także sporymi możliwościami estetycznymi, oczywiście, przy umiejętnym ich ograniu, na przykład, gdy pergole wykończone są roślinami ozdobnymi lub bluszczem.  Wtedy to z pozoru zwykłe, blaszane pergole ogrodowe, czy drewniane zadaszenia na rowery, zmieniają się w małe dzieła sztuki i cuda przyrody, które stają się centralnym elementem i główną dekoracją każdej przestrzeni.

Pergole ogrodowe – najpopularniejsze typy

Jak już ustaliliśmy, pergole to zarazem bardzo proste, jak i ciekawe konstrukcje budowlane, które znajdują szerokie zastosowanie w architekturze i zagospodarowaniu przestrzennym domów, firm, ogrodów i parków. I to właśnie w uwagi na tę różnorodność zastosowań powstało wiele różnych typów i rodzajów tych obiektów małej architektury. 

Najprostszą klasyfikacją pergoli, jest rozróżnienie w zależności od materiału i technologii wykonania. W tej grupie znajdziemy pergole osiedlowe i pergole śmietnikowe, najczęściej wykonane z wysokiej jakości blach i kształtowników stalowych. Drugim typem są pergole ogrodowe, często skonstruowane z połączenia metalu, szła lub drewna. Poza tym mamy także pergole osiedlowe wykonane częściowo z betonu.

Drugim rozróżnieniem tych obiektów małej architektury jest podział na pergole ogrodowe ruchome oraz nieruchome. Nieruchome to zazwyczaj konstrukcje metalowe, betonowe lub blaszane,  jeśli natomiast mowa o ruchomych zadaszeniach balkonów i tarasów, to obecnie największą popularnością cieszą się pergole składane, najczęściej wykonane z połączenia metalu i tkaniny.  Tego typu pergole osiedlowe pozwalają na  regulowanie dostępu światła słonecznego oraz stanowią wiatrem i deszczem. Takie pergole wyglądają elegancko i nowocześnie, przez co najchętniej wykorzystywane są jako zadaszenia ogrodowe i tarasowe. Pergole ogrodowe powinny wyposażane być w specjalne systemy rynnowe, dzięki którym woda deszczowa jest odprowadzana z poszycia do podłoża.

Poza pergolami ogrodowymi, coraz większą popularnością na rynku cieszą się pergole z wyraźnym utylitarnym przeznaczeniem. Mowa tutaj przede wszystkim o takich elementach przestrzeni jak wiaty i altanki śmietnikowe oraz zadaszenia na rowery. W tym przypadku, bardziej niż funkcja estetyczna liczy się praktyczność i wytrzymałość dlatego pergole śmietnikowe i wiaty rowerowe, najczęściej wykonane są z blachy lub metalu i zaprojektowane w sposób prosty, ale z nutką elegancji.  

Pergole i zadaszenia producent - 4

Jakie rodzaje pergoli są dostępne?

Wiemy już jakie ogólne funkcje mogą spełniać pergole osiedlowe, dlatego przyszła pora na to, by przejść do dokładniejszego opisu naszego asortymentu jeśli chodzi o pergole. Zaczniemy od krótkiej listy, a potem przejdziemy do konkretów na ten temat. Jakie pergole, zadaszenia i wiaty znajdziesz w Elektron? Oto najciekawsze pozycje naszego asortymentu:

  • Pergole osiedlowe,
  • Pergole ogrodowe,
  • Zadaszenia i wiaty śmietnikowe,
  • Zadaszenia i wiaty rowerowe.
  • Pergole osiedlowe i ogrodowe

W asortymencie Elektron znajdziesz zarówno metalowe pergole osiedlowe, jak i te, które nadadzą się do wykończenia ogrodu i stworzenia w nim przytulnego zacisza, gdzie z całą rodziną spędzać będziesz długie, letnie wieczory i popołudnia. Nasi projektanci przeszli samych siebie, proponując rozwiązania zarówno praktyczne, jak i piękne. W naszej ofercie znajdziesz zarówno proste i eleganckie pergole osiedlowe w klasycznym stylu, jak i pergole w święcącym triumfy na salonach stylu industrialnym! Poza unikalnym i stylowym wyglądem, dostępne u nas pergole osiedlowe i ogrodowe cechują się wytrzymałością na warunki atmosferyczne, a także solidnością konstrukcji. Dlatego możemy śmiało powiedzieć, że u nas każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnik estetyki, jak i osoby, dla których w pierwszej kolejności liczy się praktyczność.

  • Zadaszenia  i wiaty śmietnikowe

Wydawać by się mogło, że zadaszenia na śmieci i pergole śmietnikowe to temat nudny i niemogący nas zaskoczyć, jednak modele dostępne w Elektron zmienią twoje podejście do tej przyziemnej zagwozdki! Wiaty na śmieci powinny w pierwszej kolejności być praktyczne, wytrzymałe i nie poddawać się korozji, czy wpływowi opadów atmosferycznych. I takie właśnie są wszystkie nasze altanki śmietnikowe! Jednak tym, co wyróżnia nasze zadaszenia na śmieci to także elegancki i praktyczny design, który sprawdzi się w każdym domu, ogrodzie, czy firmie!

  • Zadaszenia i wiaty rowerowe

Każdy profesjonalny kolarz i amator jazdy na rowerze powie Ci jak ważne dla utrzymania dobrego stanu rowerów są odpowiednie zadaszania na rowery, które uchronią je przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Mając tę świadomość, stworzyliśmy wiaty rowerowe na miarę twoich potrzeb! W naszym asortymencie znajdziesz przeróżne modele, które łączą w sobie wytrzymałość, praktyczność i atrakcyjny wygląd.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! 
Pergole i zadaszenia producent - 5
Pergole i zadaszenia producent - 6