13 czerwca, 2022

Odbojnice magazynowe

Odbojnice magazynowe producent - 2
Odbojnice magazynowe producent - 3

Nie można wyobrazić sobie pracy na magazynie bez specjalnego osprzętu, wózków widłowych lub podnośnikowych, ramp i środków bezpieczeństwa. Odbojnice magazynowe i osłony regałów to kluczowy i niezbędny atrybut każdej hali magazynowej, ponieważ dzięki nim dbamy zarówno o bezpieczeństwo wyposażenia magazynowego, jak i osób pracujących w zakładzie. A my, jako producent odbojnic magazynowych najwyższej klasy dla przestrzeni magazynowych, opowiemy Ci o nich wszystko i przekonamy, dlaczego to właśnie nasza oferta odbojnic i zabezpieczeń jest konkurencyjną na rynku. Czym są odbojnice magazynowe i osłony regałów? Jakie są ich rodzaje? I wreszcie, jakie odbojnice na magazyn możesz kupić w Elektron?

Odbojnice magazynowe webelektron producent - 1

Odbojnice magazynowe – zastosowanie?

Manewrowanie wózkami widłowymi w ciasnych alejkach magazynowych nie należy do najłatwiejszych, co często prowadzi do wypadków i uszkodzeń regałów oraz wyposażenia magazynu. Odbojnice magazynowe i osłony regałów to  specjalne systemy ochrony i zabezpieczenia ścian, regałów, linii produkcyjnych i urządzeń przed uszkodzeniami, wynikającymi z nieuważnego prowadzenia samochodów ciężarowych, wózków widłowych podnośnikowych i innych pojazdów niezbędnych do pracy na magazynie. Odbojnice na magazyn często służą także jako sposób na odseparowanie poszczególnych pomieszczeń wewnątrz zakładu oraz stworzenie bariery ochronnej przed zagrożeniami – przez to są nie tylko rekomendowane, ale i prawnie wymagane w każdym magazynie. Odbojnice magazynowe produkuje się z najwyższej jakości stali po czym maluje się je proszkowo na żółto-czarny kolor dla zapewnienia lepszej widoczności. Takie podejście do produkcji gwarantuje odporność na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne.

Odbojnice magazynowe – wymogi dotyczące wyglądu

Zgodnie z wymogami bezpieczeństwa i przepisami BHP odbojnice magazynowe w Elektron lakierowane są proszkowo na żółto, a następnie naklejane są na nie czarne pasy z folii odblaskowej. Gdy wymaga tego konkretne zlecenie,  malujemy je także drugą warstwą farby proszkowej na kolor czarny. Odbojnice przemysłowe stosowane do użytku zewnętrznego przed malowaniem zawsze zostają ocynkowane ogniowo, natomiast te wykorzystywane wewnątrz zwykle nie są cynowane, chociaż na życzenie klienta również mogą zostać ocynkowane, aby dodatkowo zabezpieczyć je przed korozją.

Odbojnice magazynowe – rodzaje dostępne w Elektron

Na rynku dostępnych jest kilka głównych rodzajów systemów zabezpieczeń, które różnią się wyglądem oraz zastosowaniem. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze typy dostępne w szerokim asortymencie firmy Elektron.

Odbojnice webelektron producent - 2
ODBOJNICE RUROWE

Liniowe odbojnice magazynowe

Liniowe odbojnice magazynowe to jeden z najpopularniejszych typów osłon, które umożliwiają łatwy dostęp pieszych do obszarów chronionych i nadają się szczególnie do ochrony urządzeń naściennych, takich jak regały, szafy sterownicze, sprzęt pierwszej pomocy i wszelkiego typu szafki magazynowe. To idealna i dość tania ochrona przed wypadkami i uszkodzeniami elementów wyposażenia spowodowanymi przez wózki widłowe i paletowe, oraz kontenery rolkowe, która musi znaleźć się w każdej przestrzeni magazynowej. Odbojnice magazynowe to konieczność jeśli chce się zapewnić bezpieczeństwo wyposażenia i pracowników.

Odbojnice webelektron producent - 8
ODBOJNICE NAROŻNE

Narożne odbojnice magazynowe

Kolejne w kolejce pod względem popularności w Elektron są stalowe odbojnice narożne. Tego typu odbojnice magazynowe zapewniają wyjątkowo skuteczną i trwałą ochronę przejazdów i korytarzy magazynowych, chociaż równie dobrze sprawdzają się do oddzielania różnych tras komunikacyjnych. Poza tym świetnie działają także, jako forma zabezpieczenia maszyn, kolumn, regałów i ramp załadunkowych. Słowem, nie obejdziesz się bez nich na magazynie.

Odbojnice webelektron producent - 11
OSŁONY REGAŁÓW

Słupowe odbojnice magazynowe

Słupowe odbojnice magazynowe to odboje, które mają kształt prostego stalowego słupka. Tego typu odbojnice magazynowe najczęściej wykorzystywane są do ochrony wszelkiego typu bram i przejazdów. Nasze odbojnice słupowe wykonane są z wysokiej jakości stali, a następnie lakierowane proszkowo na żółto i oznaczone czarnymi paskami odblaskowymi. Dla dodatkowego bezpieczeństwa koniec słupka jest trwale zamknięty spawaną stalową zaślepką. Takie odbojnice magazynowe skutecznie sprawdzają się jako osłony regałów, maszyn i urządzeń linii produkcyjnej, a także elementów konstrukcyjnych hal magazynowych.

Odbojnice webelektron producent - 7
ODBOJNICE WISZĄCE

Wiszące odbojnice magazynowe

Wiszące odbojnice magazynowe mają kilka podstawowych zadań – ograniczają wysokość, informują o obniżeniu poziomu stropu i uniemożliwiają przejazd pod nimi zbyt wysokich pojazdów. Dzięki temu pojazdy przejeżdżając pod zabezpieczeniem, naruszają ogranicznik, ale nie uszkadzają przy tym konstrukcji budynku. Stosuje się je na wszelkiego rodzaju przejściach i przejazdach magazynowych, zwłaszcza tam, gdzie często wykorzystuje się wózki podnośnikowe.

Odbojnice webelektron producent - 10
OSŁONY RUR

Osłony regałów kolumn i słupów

Zabezpieczenie regałów, słupów i kolumn jest niezbędne na każdym magazynie. Osłony regałów zapewniają bezpieczeństwo przed uszkodzeniem wrażliwych kolumn, słupów i rurociągów i  są szeroko stosowane w magazynach, fabrykach, budynkach użyteczności publicznej. W Elektron dostępnych jest sporo rodzajów osłon tego typu dostosowanych do różnego typu warunków.

Grupa Elektron – producent odbojnic magazynowych najwyższej jakości

Jako producent odbojnic magazynowych z wieloletnim doświadczeniem oferujemy wszystkie powyższe typy zabezpieczeń i dbamy o zapewnienie najwyższej jakości produktów. Dbamy o to, by każdy oferowany przez nas element jest wykonany z najwyższej klasy stali z uwzględnieniem wszelkich norm i przepisów bezpieczeństwa. Najczęściej stawiamy na odbojnice przemysłowe ze stalowych rur: Ø48,3, Ø60,3, Ø108, ale mamy także doświadczenie w niestandardowych projektach – dlatego jeśli masz nietypowe wymagania nie wahaj się z nami skontaktować. W naszym asortymencie znajdziesz słupowe, liniowe, narożne i wiszące odbojnice przemysłowe, osłony regałów i słupów, a także najwyższej klasy odbojnice przypodłogowe, czy naprowadzacze kół. Niezależnie od tego, co wybierzesz możesz mieć jednak pewność, że każdy produkt kupiony w Elektro odznaczać się będzie najwyższą jakością wykonania, solidnością i powtarzalnością!

Odbojnice przemysłowe – proces zamówienia w Grupie Elektron

Zainteresowany zamówieniem w Elektron? Oto jak wygląda proces zamówienia:

  1. Wyślij zapytanie ofertowe drogą mailową, a w wiadomości zawrzyj informację na temat typu oraz wymiaru odbojnic,
  2. Poczekaj, aż nasz zespół przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę.
  3. Zaakceptuj ofertę i czekaj na gotowy produkt.

Dlatego nie czekaj, tylko skontaktuj się z nami już dziś!