13 czerwca, 2022

Odbojnice przemysłowe

Odbojnice przemysłowe producent - 2
Odbojnice przemysłowe producent - 3

Odbojnice przemysłowe i barierki techniczne to niezbędny atrybut każdej hali produkcyjnej, magazynu i centrum logistycznego. Poza ochroną ścian barierki techniczne mogą być wykorzystane do separowania pomieszczeń wewnątrz hal lub zabezpieczenia linii produkcyjnych, szafek, regałów, parkingów, czy wyznaczać strefy przeznaczone dla pieszych, strzeżone, czy niebezpieczne. Zastosowań jest wiele, ale jeden pewnik – nie da się wyobrazić sobie profesjonalnego zakładu przemysłowego bez tego typu zabezpieczeń. A my, jako producent odbojnic i systemów ochrony najwyższej klasy, opowiemy Ci o nich wszystko i przekonamy, dlaczego to właśnie z naszej oferty powinieneś skorzystać. Czym są odbojnice przemysłowe i jakie są ich rodzaje?

Odbojnice przemysłowe webelektron producent - 1

Odbojnice przemysłowe – zastosowanie

Barierki techniczne oraz odbojnice przemysłowe to nic innego, jak systemy ochrony i zabezpieczenia ścian, regałów i linii produkcyjnych, naroży i urządzeń przed uszkodzeniami przez samochody ciężarowe, wózki widłowe i ludzi.  To także sposób na odseparowanie poszczególnych pomieszczeń wewnątrz hali przemysłowej. Ze względu na prostotę montażu, niewygórowaną cenę oraz długowieczność, to szybki sposób na odseparowanie terenu oraz stworzenie bariery ochronnej przed zagrożeniami. Odbojnice przemysłowe najczęściej wykonywane są z wysokiej jakości stali odpornej na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne. Barierki techniczne zazwyczaj mają kolor żółty z czarnymi elementami dla większej widoczności.

Odbojnice przemysłowe – wymogi dotyczące kolorystyki

Poniżej zamieszczono standardowe wymogi prawne dotyczące kolorystyki i powłoki jeśli chodzi o odbojnice przemysłowe i barierki techniczne:

  • ocynk z pasami z trudnościeralnej folii odblaskowej (czerwona, czarna, żółta, niebieska, biała)
  • Żółto-czarny wg. DIN4844
  • ocynk bez dodatków
  • dowolny kolor RAL bez dodatków
  • dowolny kolor RAL z pasami z trudnościeralnej folii odblaskowej
  • ocynk z dowolną powłoką.

 

Odbojnice w Elektron często lakierowane są proszkowo na żółto, a następnie naklejane są na nie czarne pasy z folii odblaskowej. Niekiedy malowane są także drugą warstwą farby proszkowej na kolor czarny. Odbojnice przemysłowe stosowane do użytku zewnętrznego przed malowaniem zawsze zostają ocynkowane ogniowo, natomiast te wykorzystywane wewnątrz zwykle nie są cynowane, lecz na życzenie klienta również mogą zostać ocynkowane, aby dodatkowo zabezpieczyć je przed korozją.

Odbojnice przemysłowe – rodzaje

Na rynku dostępnych jest kilka głównych rodzajów systemów zabezpieczeń, które różnią się wyglądem oraz zastosowaniem.

Odbojnice webelektron producent - 1
ODBOJNICE SŁUPOWE

Słupowe odbojnice przemysłowe

Pierwszy typ to słupowe odbojnice przemysłowe. Tego typu barierki techniczne mają kształt prostego słupka i najczęściej wykorzystywane są do ochrony wszelkiego typu bram i przejść. Słupowe odbojnice przemysłowe mogą także być wykorzystywane do blokowania wjazdu, oraz ochrony   ścian,    narożników, maszyn     i     urządzeń, a także wyznaczania ścieżek komunikacyjnych.

Odbojnice webelektron producent - 2
ODBOJNICE RUROWE

Liniowe odbojnice przemysłowe

Innym bardzo popularnym i niezbędnym typem odbojów są odbojnice liniowe, które umożliwiają łatwy dostęp do obszarów chronionych i nadają się szczególnie do zabezpieczenia urządzeń naściennych, takich jak szafy sterownicze, sprzęt pierwszej pomocy i wszelkiego typu szafy na narzędzia. To idealna i dość tania ochrona przed wypadkami i uszkodzeniami elementów wyposażenia przed wózkami widłowymi i paletowymi, oraz kontenerami rolkowymi.

Odbojnice webelektron producent - 8
ODBOJNICE NAROŻNE

Narożne odbojnice przemysłowe

Następne w kolejce są stalowe odbojnice narożne. Tego typu odbojnice przemysłowe zapewniają skuteczną i trwałą ochronę dróg i przejazdów, chociaż równie dobrze sprawdzają się do oddzielania różnych tras komunikacyjnych, ale nadają się także do zabezpieczenia maszyn, kolumn, regałów i ramp załadunkowych.

Odbojnice webelektron producent - 7
ODBOJNICE WISZĄCE

Wiszące odbojnice przemysłowe

Wiszące odbojnice przemysłowe ograniczają wysokość, informują o obniżeniu poziomu stropu i uniemożliwiają przejazd pod nimi zbyt wysokich pojazdów. Dzięki temu pojazdy przejeżdżając pod zabezpieczeniem, naruszają ogranicznik, ale nie uszkadzają przy tym konstrukcji budynku. Stosuje się je na wszelkiego rodzaju przejściach i przejazdach.

Odbojnice webelektron producent - 9
OSŁONY KOLUMN

Osłony kolumn i słupów

Wszechstronne osłony kolumn zapewniają bezpieczeństwo przed uszkodzeniem wrażliwych kolumn, słupów i rurociągów i  są szeroko stosowane w magazynach, fabrykach, budynkach użyteczności publiczne

Odbojnice przemysłowe – producent

Jako producent z wieloletnim doświadczeniem oferujemy wszystkie powyższe typy zabezpieczeń przemysłowych. Każdy oferowany przez nas element jest wykonany z najwyższej klasy stali z uwzględnieniem wszelkich norm i przepisów bezpieczeństwa. Najczęściej stawiamy na odbojnice przemysłowe ze stalowych rur: Ø48,3, Ø60,3, Ø108, ale mamy także doświadczenie w niestandardowych projektach. W naszej ofercie znajdziesz słupowe, liniowe, narożne i wiszące odbojnice przemysłowe, osłony kolumn i słupów, a także najwyższej klasy barierki techniczne. Każdy produkt odznacza się najwyższą klasą produkcji i jest poddawany licznym testom bezpieczeństwa.

Odbojnice przemysłowe w Elektron – dlaczego warto?

W Elektron przede wszystkim stawiamy na jakość produkcji. Nasza wykwalifikowana kadra przykłada wielką uwagę do tego, by każdy przygotowany przez nich element był idealnie dopasowany do oczekiwań klienta oraz zgodny ze wszelkimi przepisami prawa BHP. Podczas pracy wykorzystujemy wyłącznie najlepsze materiały i komponenty – nasze odbojnice przemysłowe produkujemy ze stali, a następnie poddajemy procesowi cynkowania ogniowego dla zabezpieczenia przed korozją i szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Nie bez przyczyny, gdy wpiszesz w wyszukiwarce frazę „odbojnice przemysłowe producent”, to Elektron będzie w czołówce wyszukiwań – będzie tak dlatego, że od kilkunastu lat pracujemy na swoją renomę oraz zadowolenie naszych klientów. Jeśli więc szukasz wysokiej klasy odbojnic i barierek to koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą!