MALOWANIE PROSZKOWE- KOSZT.

Malowanie proszkowe jest dużo bardziej opłacalne od tradycyjnych metod. Stosowane w tym procesie farby są wydajniejsze, a urządzenia przeprowadzające proces nie dopuszczają do ich zbędnego zużywania. Cecha ta przekłada się na koszt wykonania zamówień. Cena przeprowadzenia usługi jaką jest malowanie proszkowe zależy od wielu czynników. Właśnie dlatego każde zlecenie musi być wyceniane indywidualnie.

Malowanie proszkowe elementów stalowych

CZYNNIKI WPŁYWAJĄCE NA KOSZT MALOWANIA PROSZKOWEGO.

Przy ustalaniu ceny pod uwagę brana jest ilość zamówionych elementów. Koszt będzie zmienny w zależności od tego, czy powierzone do zrealizowania zlecenie jest hurtowe, czy dotyczy pojedyńczych elementów. Przy negocjowaniu cen liczy się także wiekość malowanej powierzchni oraz jej kształt.  Kolejnym ważnym czynnikiem jest specyfika malowanego materiału oraz jego stan, czy poziom zużycia. Lakierowanie proszkowe części ze stali czarnej jest nieco tańsze niż malowanie materiału ocynowanego. Każdy materiał ma swoje specyficzne właściwości i dlatego niezbędna jest każdorazowa, indywidualna wycena. Najatrakcyjniejsza cena usługi malowanie proszkowe dotyczy nowych elementów wykonanych ze stali surowej materiał nie wymaga bowiem dodatkowego obrabiania czy wygładzania. Przeprowadzenie lakierowania na materiałach aluminiowych jest natomiast nieco droższe.

CENA A RODZAJ ZLECENIA

Cena usługi lakierowanie proszkowe na elementach używanych jest wyższa od tej przeprowadzanej na materiałach nowych. Aby dokładnie położyć kolejną powłokę farby na produkcie używanym, lakiernik musi uprzednio przeprowadziić proces oczyszczenia powierzchni. W tym celu wykonuje się dodatkową usługę- piaskowanie. Cena zmienia się również w zależności od stopnia skomplikowania zamówienia i złożoności procesu przygotowawczego. Na życzenie klienka możliwe jest przeprowadzenie lakierowania proszkowego farbą podkładową. Wymaga to jednak wcześniejszego położenia na element dodatkowej warstwy farby, w efekcie cena takiego procesu jest wyższa. Na zmienność kosztorysu ma także wpływ rodzaj użytej farby proszkowej. Występują one w wielu rodzajach i kolorach, a to którą z nich należy użyć jest zależne od gustu oraz przeznaczenia materiału poddawanego procesowi jakim jest malowanie  proszkowe.

malowanie proszkowe felg stalowych