Bezbłędne i szybkie cięcie laserowe
Naszą specjalnością jest cięcie laserem, które pozwala osiągnąć idealnie równe krawędzie — a jednocześnie zachować niezwykłą szczegółowość i powtarzalność otrzymywanych elementów. Pracujemy na nowoczesnym sprzęcie wysokiej jakości, który pochodzi z fabryk renomowanych producentów. Cięcia laserowe to działania precyzyjne, dlatego idealnie sprawdzają się w przypadku branż, w których ważna jest dokładna obróbka metalu pozwalająca na uzyskiwanie takich samych produktów.
Gwarantujemy powtarzalność na poziomie 100%. Tak wysoka jakość pracy możliwa jest dzięki połączeniu nowoczesnego parku maszynowego i wykorzystywaniu najskuteczniejszych technologii z wykwalifikowaną kadrą fachowców, którzy mają wieloletnią praktykę i mogą poszczycić się wieloma profesjonalnymi oraz przyjętymi z niezwykłym entuzjazmem realizacjami. Zamawiając cięcie laserowe w naszej firmie, można mieć pewność, że zlecenie wykonamy zgodnie z ustalonym terminem, a efekt w pełni zadowoli klienta.
Laserowa obróbka metali – jakie usługi oferujemy?
Katalog usług firmy Elektron jest bardzo rozbudowany. Działamy w sposób kompleksowy i dzięki temu pomoc u nas znajdą przedsiębiorcy funkcjonujący w różnych branżach. Wykorzystujemy technologię obróbki 2D (modele płaskie) oraz 3D (modele trójwymiarowe). Nasz zakład obróbki metali może Ci zaproponować m.in.:
– cięcie blachy laserem,
– cięcie laserem profili,
– cięcie laserem rur,
– wycinanie laserem w metalu rozmaitych wzorów, np. elementów dekoracyjnych.
Pracujemy z różnymi materiałami. Oferujemy usługi cięcia laserem stali czarnej, nierdzewnej, aluminium, mosiądzu czy miedzi. Przyjmujemy do obróbki modele o rozmaitej grubości, a także o dowolnych kształtach. Nasze realizacje nie ograniczają się jedynie do przedmiotów o prostych liniach, podejmujemy się także zadań dotyczących nieregularnych i nietypowych brył.
Zapytaj o ofertę na cięcie laserem
Poszukujesz zakładu obróbki stali, który wykona dla Ciebie cięcie laserem?
Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji ?
Precyzyjne laserowe cięcie stali i innych metali
Stanowimy prawdziwą konkurencję na rynku, bo dostarczamy naszym klientom elementy o identycznych wymiarach. Nasza praca jest maksymalnie precyzyjna, a efekty powtarzalne. Czemu zawdzięczamy tak profesjonalne działanie? Nie tylko kwalifikacjom i doświadczeniu naszych specjalistów, ale również wykorzystaniu najnowocześniejszej i najdokładniejszej techniki obróbki metalu, jaką jest cięcie metodą laserową.
Cięcie laserem jest jedną z technik termicznego rozdzielania materiału. Przy jej wykorzystaniu jesteśmy w stanie obrabiać metale, ich stopy oraz stal nierdzewną z zachowaniem najwyższej precyzji — to, jakie możemy uzyskać tym sposobem formy ogranicza jedynie wyobraźnia naszych Klientów. Co ważne, laserowe cięcie metalu odbywa się przy pomocy sterowanej numerycznie obrabiarki, a nie tradycyjnych, ręcznych urządzeń. Ręczna obróbka metalu wiąże się z dużym marginesem błędu. Wystarczy delikatne, nawet niezauważalne na pierwszy rzut oka wyjście poza szablon, a wytworzone elementy będą się różniły. Przy manualnych technikach praktycznie nie ma szansy na zachowanie powtarzalności. Nasi fachowcy pełnią jedynie rolę operatorów — dzięki temu możemy uniknąć „błędów ludzkich” i zachować pełną powtarzalność naszych produktów.
Cięcie metalu laserem — jak przebiega nasz proces?
Choć usługi cięcia laserem umożliwiają osiągnięcie możliwie najbardziej precyzyjnych efektów pracy, to wciąż niewiele osób wie, jak przebiegają w praktyce. W skrócie — każda z obrobionych przez nas blach czy rur jest owocem współpracy naszych specjalistów, obrabiarki i systemu sterowania numerycznego. Laserowa obrabiarka wyposażona jest w programowalny mikrokomputer; przed rozpoczęciem obróbki operator ustawia parametry projektu i… pozwala działać maszynie. Za wszystkie ruchy lasera odpowiada komputer; nie ma więc mowy o ludzkich niedokładnościach!
Opisując nieco dokładniej proces obróbki metalu laserem; składa się ona z trzech etapów:
- tworzenie projektu komputerowego,
- jego edycja,
- wykonanie elementu (praca właściwa).
Na pierwszym etapie wykorzystywane jest specjalne oprogramowanie, które pozwala na wprowadzanie szczegółowych danych dotyczących wymiarów, kątów cięcia, odległości, grubości krawędzi itp. Celem jest stworzenie projektu, czyli zadania dla maszyny. Wprowadzone polecenie musi zostać odpowiednio przetworzone, za co odpowiada właściwy algorytm. Projekt dostosowywany jest do możliwości obrabiarki oraz charakteru materiału. Aplikacja uwzględnia m.in. takie czynniki jak chropowatość powierzchni, miejscowe uwypuklenia itp. Wzorcowe dane wpisane przez operatora edytowane są przez mikroprocesor tak, by odpowiadały realnemu środowisku, w jakim będzie pracowała maszyna, co pozwala osiągnąć optymalny efekt.
Ostatnim etapem jest przeprowadzenie pracy przez urządzenie. Wszelkimi jego ruchami steruje komputer. Samo cięcie laserowe metalu odbywa się bez udziału człowieka. Jego rola sprowadza się do funkcji operatora. Jest on bowiem odpowiedzialny jedynie za wprowadzenie danych do komputera, czyli zaprogramowanie maszyny. Właściwa obróbka wykonywana jest automatycznie. To właśnie dlatego laserowe cięcie metali jest powtarzalnym i bezbłędnym procesem, zapewniającym możliwie najwyższą jakość!
Cięcie laserowe i jego atuty
Największą korzyścią jest oczywiście możliwość zachowania imponującej precyzji, która pozwala uzyskać stuprocentową powtarzalność przy tworzeniu kolejnych elementów — a innymi słowy, otrzymać za każdym razem identyczny (i niemal gotowy do wysyłki) produkt.
Kolejną zaletą jest oszczędność czasu. Laserowe wycinanie blachy, profili czy rur lub inny rodzaj obróbki metalu technologią CNC są dużo szybsze od tradycyjnych prac wykonywanych w sposób manualny. Maszyna w przeciwieństwie do człowieka się nie męczy i nie potrzebuje przerwy. Najważniejsze jednak, że wprowadzone przez operatora dane do komputera są przechowywane, dzięki czemu nie zachodzi konieczność ponownego ręcznego programowania urządzenia przy kolejnych uruchomieniach lasera.
Tak szybko wykonywana praca pozwala w znaczącym stopniu skrócić czas potrzebny na zrealizowanie zlecenia. Dzięki temu nasi klienci mogą otrzymać gotowe elementy dużo szybciej, niż miałoby to miejsce przy wykonywaniu pracy z wykorzystaniem tradycyjnych urządzeń manualnych.
Z pozoru cięcie laserem stali nierdzewnej czy innego metalu wydaje się droższą usługą, w praktyce jednak pozwala zaoszczędzić. Jak to możliwe? Bezbłędna praca maszyny przekłada się na możliwość efektywnego wykorzystania dosłownie każdego otrzymanego elementu, co eliminuje straty materiałowe – typowego problemu, z którym borykają się klienci zamawiający obróbkę narzędziami ręcznymi.
W przypadku usług manualnych nigdy nie osiągnie się dokładnie takich samych przedmiotów, a w wielu branżach nawet minimalne odchylenia sprawiają, że model nie nadaje się do użytku i jest po prostu wyrzucany. Laserowe cięcie stali wolne jest od takich kłopotów!
Cięcie laserem – zasada działania
Laser do cięcia metalu daje zdecydowanie najlepszy efekt spośród innych technologii. Technika ta zapewnia uzyskanie najbardziej gładkich krawędzi, a przede wszystkim nadaje się do pracy z drobnymi detalami i umożliwia tworzenie dowolnych kształtów opierających się na nieregularnych liniach. Jest to możliwe dzięki temu, że powstająca szczelina po cięciu jest jedynie mikroskopijnie większa od samej wiązki laserowej. Przekłada się to na precyzję tak wysokiego stopnia, że możliwe jest tworzenie nawet skomplikowanych wzorów geometrycznych.
Wycinarki laserowe wyposażone są w scalone ze sobą diody. To na nich spoczywa odpowiedzialność za wytwarzanie wiązki lasera. Dzięki specjalnie zaprojektowanym i niezwykle giętkim włóknom światłowodowym jest ona następnie transportowana do głowicy, z której przenoszona jest na materiał poddawany obróbce. Strumień spada na powierzchnię, powodując jej rozgrzanie aż do stopnia całkowitego odparowania. Cięcie laserem wykorzystuje zatem zjawisko termicznego rozdzielania. Jego wiązka musi maksymalnie wniknąć w przedmiot w jednym miejscu. Gdy do tego dochodzi, rozpoczyna się właściwy proces wycinania, czyli oddzielania materiału. Dzieje się to w błyskawicznym tempie.
Wycinanie laserem w metalu – zalety korzystania z laserowych narzędzi
Stosowanie technologii sterowania numerycznego gwarantuje uzyskanie powtarzalności i bezbłędnego przeprowadzenia pracy. Jakie są z kolei zalety laserowego cięcia metali? Przede wszystkim jest to metoda uniwersalna. Może być stosowana do obrabiania różnego rodzaju materiałów np. stali, aluminium, mosiądzu czy miedzi. Żadne inne techniki nie mają tak szerokiego zastosowania.
Nie ma również ograniczeń dotyczących kształtu modelów, na których mają być przeprowadzone prace. Cięcie laserem można wykonywać zarówno na przedmiotach o liniach prostych, jak i wyróżniających się nieregularnymi kształtami.
CNC pozwala skrócić czas potrzebny na wykonanie pracy. Kiedy technologia ta wykorzystywana jest do pracy z wycinarkami laserowymi, a nie innymi, zlecenie może być zrealizowane jeszcze szybciej. Obróbka laserowa metali pozostawia idealnie gładkie krawędzie, które nie wymagają żadnych prac wykończeniowych jak szlifowanie czy polerowanie. Kiedy element zostanie zdjęty z maszyny, ma już ostateczną formę i od razu nadaje się do użytku. Dzięki temu klient może dużo szybciej odebrać swoje zamówienie.
Jak działamy?
Przy każdym zleceniu, które przyjmujemy od klientów, przeprowadzamy dokładny wywiad ze zleceniodawcą. Naszą ambicją jest oddanie elementów, które w pełni zadowolą oczekiwania kontrahentów, dlatego chcemy poznać ich wizje i potrzeby. Służymy też pomocą i sugerujemy najkorzystniejsze rozwiązania.
Wycenę zawsze prowadzimy indywidualnie, by móc zaproponować możliwie najuczciwszą ofertę. Cena jest dostosowana do skali trudności, która decyduje o stopniu zaangażowania w pracę. Brak stałej ceny jest plusem, bo klienci zlecający proste działania, nie przepłacają, jak miałoby to miejsce w przypadku stosowania niezmiennych kosztów uzależnionych np. tylko od ilości obrabianych przedmiotów.
Chcąc uzyskać najwyższą jakość i szybką realizację, nie trzeba szukać ogłoszeń typu „zlecę cięcie laserem”. Najlepiej od razu skontaktować się z nami. Zapraszamy do współpracy!