21 października, 2020

Cięcie laserem rur i profili

Cięcie laserem profili-2
Cięcie laserem profili-3

Wysoka jakość i szybka realizacja: laserowe cięcie rur i profili w Elektron

Laserowe cięcie profili i rur to jedna flagowych usług firmy Elektron. Nasz park maszyn wyposażony jest w nowoczesny światłowodowy laser 3D do rur i profili, który zapewnia precyzyjne wycinanie nawet skomplikowanych elementów w różnych rodzajach stali o różnej grubości. Laser światłowodowy jest nie tylko bardzo wydajny i dokładny, ale również szybki – dzięki temu możemy zapewnić naszym Klientom błyskawiczną realizację zamówienia przy zachowaniu najwyższej jakości i 100-procentowej powtarzalności elementów.

Laserowe Cięcie Profili-4

Realizujemy zamówienia hurtowe i seryjne dla firm z różnych sektorów: budowlanego, meblarskiego, motoryzacyjnego i innych. Jesteśmy znani w branży jako producent stalowych odbojnic czy elementów architektury miejskiej. Oferujemy nie tylko profesjonalne cięcie profili i rur laserem 3D, ale również laserowe cięcie blach, spawanie oraz malowanie proszkowe. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wysłania zapytania ofertowego drogą mailową.

Cięcie laserem profili webelektron-1

Jakie laserowe cięcie rur i profili możemy dla Ciebie wykonać?

Technologia cięcia laserem 3D doskonale sprawdza się w przypadku rur i profili wykonanych z takich materiałów jak: aluminium, stal nierdzewna i inne rodzaje stali oraz mosiądz i miedź. Elektron oferuje profesjonalne cięcie laserowe rur i profili z różnego rodzaju metali.

Cięcie profili aluminiowych

W przypadku cięcia laserem 3D różnych materiałów duże znaczenie ma grubość materiału. Jak wygląda sytuacja w przypadku rur i profili aluminiowych? Wykonujemy laserowe cięcie profili aluminiowych oraz rur z aluminium o maksymalnej grubości 3 mm.

Cięcie profili stalowych

Jeśli chodzi o cięcie profili stalowych i rur ze stali maksymalna grubość stali wynosi 8 mm. W przypadku stali nierdzewnej profile i rury mogą mieć nie więcej niż 5 mm grubości.

Cięcie profili i rur z innych metali

Oferujemy również cięcie laserowe profili oraz rur z innych metali, takich jak miedź czy mosiądz. Miedziane rury i profile poddawane cięciu laserowemu 3D mogą mieć maksymalnie 2 mm grubości, zaś w przypadku rur i profili z mosiądzu maksymalna grubość wynosi 3 mm.

Cięcie profili i rur laserem 3D: parametry

Dysponujemy laserem światłowodowym, który umożliwia cięcie profili i rur 3D w następującym zakresie:

 • cięcie laserowe rur o średnicy od 20 do 210 mm, których długość nie przekracza 6500 mm (maksymalna długość cięcia rury wynosi 6000 mm);
 • cięcie laserowe profili kwadratowych o wymiarach od 20×20 mm do 150x150mm o maksymalnej długości 6500 mm;
 • cięcie laserem  innych profili, których przekrój nie przekracza 150 mm (np. 150×20 mm).

Automatyczny załadunek zaczyna się, gdy długość rur i profili wynosi od 3600 do 6500 mm. Z kolei automatyczny rozładunek następuje, gdy rury i profile poddawane cięciu laserowemu mają długość do 3000 mm. Dzięki temu maszyna pracuje wydajnie i bezpiecznie, a nasi Klienci mogą się cieszyć szybką realizacją zamówienia.

 

Zalety i korzyści laserowego cięcia 3D

Laserowe cięcie profili i rur 3D niesie ze sobą szereg korzyści, dlatego technologia ta jest tak chętnie wybierana przez producentów reprezentujących różne branże. 

Laserowe cięcie rur i profili – zalety:

 • precyzja – wykorzystanie lasera umożliwia wykonywanie bardzo dokładnych cięć nawet na skomplikowanych formach;
 • wysoka wydajność i szybkość – nowoczesne lasery światłowodowe (takie jak te wchodzące w skład naszego parku maszynowego) są w stanie pracować szybko i wydajnie nawet przez 100 tysięcy godzin, dzięki czemu Klienci mogą liczyć na krótki czas realizacji zlecenia;
 • minimalizacja strat materiału – laser wykonuje cięcia dokładnie, a automatyzacja procesu pozwala wyeliminować błędy spowodowane przez czynnik ludzki. W takich warunkach trudno o pomyłkę, a więc straty materiału zostają zminimalizowane;
 • możliwość wycięcia dowolnych kształtów w rurach i profilach;
 • możliwość zastosowania technologii przy obróbce różnych materiałów – laserowe cięcie 3D znajduje zastosowanie w przypadku rur i profili wykonanych z aluminium, stali nierdzewnej, czarnej, miedzi czy mosiądzu o różnej grubości; cięcie laserem rur i profili sprawdzi się również w przypadku materiałów innych niż metal;
 • możliwość automatyzacji procesu w zakresie środkowania surowca, podawania materiału oraz zarządzania zmienną prędkością i ciśnieniem gazu we wzmocnionych rogach materiału – automatyzacja pozwala wyeliminować błędy powodowane przez czynnik ludzki. 

Wszystkie te korzyści sprawiają, że cięcie laserem profili i rur to technologia chętnie wykorzystywana na szeroką skalę w różnych branżach.

Laserowe Cięcie Profili-1

Cięcie laserem rur i profili na zamówienie

Elektron oferuje profesjonalne cięcie profili laserem 3D oraz cięcie rur na zamówienie. Jak przebiega proces składania zamówienia w naszej firmie? W pierwszym kroku wyślij do nas zapytanie ofertowe dotyczące Twojego produktu i poczekaj, aż nasz zespół przygotuje dla Ciebie ofertę (zazwyczaj odpowiadamy w ciągu 24 godzin) wraz z wyceną i terminem realizacji. Po otrzymaniu i zaakceptowaniu oferty, podpisujemy umowę i przystępujemy do pracy. W razie jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości jesteśmy do Twojej dyspozycji na każdym etapie produkcji. W wyznaczonym terminie wysyłamy do Ciebie zamówione części, a Ty zyskujesz wysokiej jakości produkty dla swojego biznesu.

Precyzyjne laserowe cięcie rur: niezawodna technologia światłowodowa

W Elektron wykonując zlecenia na laserowe cięcie rur i profili, wykorzystujemy nowoczesny laser światłowodowy. Maszyny wyposażone w laser światłowodowy pracują bardzo wydajnie i precyzyjnie. Umożliwiają nie tylko cięcie profili lub rur, ale również grawerowanie. Laser światłowodowy nadaje się do pracy z materiałami o różnej grubości, zarówno tymi grubszymi, jak i delikatnymi, cienkimi. Bez względu na grubość materiału urządzenie wycina elementy z wyjątkową precyzją, pozwalającą uzyskać 100-procentową powtarzalność.

W odróżnieniu od tradycyjnej technologii CO2 laser światłowodowy pracuje znacznie szybciej, co skraca czas wykonania zlecenia. Dzięki temu nasi Klienci mogą liczyć na ekspresową realizację usługi.

Laserowe Cięcie Profili-3

Dla kogo sprawdzi się cięcie laserem rur i profili?

Profesjonalne laserowe cięcie rur i profili to rozwiązanie, z którego korzystają przedsiębiorstwa z różnych branż w tym:

 • branża motoryzacyjna – laserowe cięcie rur wykorzystuje się przy produkcji układów wydechowych czy innych komponentów;
 • branża rolnicza – do produkcji elementów maszyn;
 • firmy budowlane – do tworzenia konstrukcji do podpierania i wszelkiego rodzaju szkieletów budowlanych, odbojnic itp.;
 • firmy meblarskie – do produkcji krzeseł, stołów, szafek pod sprzęt RTV czy regałów;
 • branża fitness – do produkcji sprzętu i akcesoriów do ćwiczeń;
 • branża lotnicza – do produkcji systemów paliwowych czy układów hydraulicznych.

Jeśli również Twoja firma potrzebuje usługi takiej jak cięcie laserem rur i profili, jeszcze dziś wyślij do nas zapytanie ofertowe i dołącz do szerokiego grona naszych zadowolonych Klientów.

Koszt cięcia rur i profili laserem: cena

Ile kosztuje cięcie profili laserem? Ile zapłacisz za cięcie rur laserem 3D? Wszystko zależy od specyfiki Twojego projektu i potrzeb Twojej firmy. Dla każdego Klienta przygotowujemy indywidualną wycenę na podstawie przesłanych przez niego projektów i danych.

Co należy zrobić, by uzyskać wycenę za laserowe cięcie profili oraz rur? Wystarczy wysłać do nas zapytanie ofertowe na adres: laser@web-elektron.pl. Zapytanie powinno zawierać jak najwięcej szczegółów dotyczących Twojego projektu. Zamieść tam takie informacje jak:

 • wymiary produktu,
 • materiał (gatunek, grubość),
 • kolor,
 • ilość,
 • pożądany termin realizacji.

Do zapytania należy dołączyć pliki detali 3D w formacie step. Akceptujemy także projekty w pliku PDF, jednak w takim przypadku przygotowanie oferty może potrwać nieco dłużej, gdyż na tej podstawie musimy wykonać model 3D. Twoje projekty są w pełni bezpieczne – możesz podpisać z nami umowę o poufności (NDA), by mieć gwarancję, że nie zostaną udostępnione osobom z zewnątrz. Na zapytanie ofertowe zazwyczaj odpowiadamy w ciągu 24 godzin. 

Twój produkt jest jeszcze w fazie koncepcji i nie masz gotowego projektu? W takim przypadku również możesz się do nas zgłosić. Prześlij nam graficzną koncepcję produktu oraz podstawowe dane, takie jak rodzaj materiału oraz wymiary produktu, a wykonamy projekt dla Ciebie.

Postaw na profesjonalizm: wykonaj laserowe cięcie profili i rur w Elektron

Dlaczego warto wybrać naszą firmę do realizacji takich usług jak cięcie rur laserem czy precyzyjne cięcie profili stalowych na zamówienie? Elektron łączy doświadczoną kadrę oraz duże zaplecze wyposażone w nowoczesne maszyny z laserem światłowodowym. Dzięki temu cięcie profili 3D i inne zlecenia realizujemy w ekspresowym tempie nawet w przypadku hurtowych zamówień, a końcowy produkt zachwyca wysoką jakością wykonania oraz precyzją bez względu na poziom skomplikowania. 

Nasz zespół tworzy grono kompetentnych ekspertów: konstruktorów, projekt managerów oraz technologów. Zapewniamy nie tylko szeroki zakres obróbki laserowej, w tym profesjonalne cięcie laserem rur 3D, cięcie profili stalowych na zamówienie czy grawerowanie, ale również fachowe doradztwo. Jeśli więc masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego – nasi eksperci służą swoją wiedzą i doświadczeniem na każdym etapie naszej przyszłej współpracy.