Precyzja oraz szybkość w cięciu laserowym blach

Cięcie metalu z wykorzystaniem lasera jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych opcji wycinania dostępnych na rynku. Wyjątkowe rozprzestrzenienie się wykorzystania cięcia przy pomocy wiązki laserowej wynika przede wszystkim z ergonomiczności, dokładności oraz szybkości realizacji zleceń. To metoda polegająca na zastosowaniu specjalnych urządzeń emitujących skoncentrowaną wiązkę światła laserowego, która precyzyjnie tnie różnego rodzaju elementy wykonane z nawet najbardziej wytrzymałych i niepoddających się obróbce tworzyw. Cięcie laserowe stanowi jedną z najnowocześniejszych metod obróbki o podobnych parametrach wymiarowych jak klasyczna obróbka mechaniczna, jednak przy znacznej oszczędności czasu i zwiększonej precyzji. Laserowe cięcie metalu najczęściej stosowane jest do cięcia różnego rodzaju blach, na przykład tych wykonanych ze stali węglowej, nierdzewnej, mosiądzu czy też z aluminium. W przeciwieństwie do innych metod cięcia metalu technika laserowa oferuje szereg dodatkowych zalet w postaci znikomej ilości odpadów oraz emitowanych gazów, a także dużej powtarzalności kształtu wytwarzanych elementów.

Precyzja cięcia laserowego blach

Głównym czynnikiem wpływającym na zwiększenie dokładności cięcia przy pomocy lasera polega na zastosowanym czynniku tnącym, który w przypadku stanowi gorący promień lasera oraz gaz techniczny o dużej czystości. To właśnie wiązka laserowa zapewnia nadzwyczajną dokładność cięcia plasującą się na poziomie do 0,009 mm. Żadna inna metoda cięcia nie jest w tej kwestii nawet porównywalna. Cięcie laserowe blach to najlepszy wybór dla wszystkich osób, którym zależy na perfekcyjnej realizacji masowej produkcji jednakowych elementów w najkrótszym możliwym czasie.
Z uwagi na wysoką powtarzalność procesu, znikome ilości odpadów, wycięcie zarówno regularnych, jak i nieregularnych kształtów i szybki czas realizacji, ta innowacyjna metoda, którą docenią zwłaszcza najwięksi przedsiębiorcy, którym zależy na maksymalizacji efektywności procesów produkcyjnych, zwłaszcza podczas wycinania blach. Cięcie laserowe pozwala wykonywać nawet najmniejszych rozmiarów przedmioty z zachowaniem wszystkich szczegółów i detali danego wzoru, co ma kolosalne znaczenie przy tworzeniu dekoracji metalowych lub produkcji części do urządzeń technicznych. Oprócz miniaturowych produktów, cięcie z wykorzystaniem lasera pozwala także na obróbkę dużych powierzchni, dlatego znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle meblarskim, okrętowym, samochodowym oraz przy produkcji wielkogabarytowych konstrukcji metalowych w budownictwie.

Szybkość cięcia laserowego blach

Metoda cięcia laserowego 3D pozwala drastycznie skrócić czas potrzebny do realizacji zleceń polegających zarówno na wycięciu regularnych, jak i nieregularnych kształtów z blach różnego rodzaju. Ta technika charakteryzuje się ergonomicznością i skutecznością cięcia blach, przez co umożliwia na produkcje hurtowych ilości elementów metalowych w niezwykle krótkim czasie. Dodatkowym atutem, sprawiającym, że cięcie blach odbywa się błyskawicznie, jest zminimalizowanie ilości odpadów poprodukcyjnych, tym samym zmniejszające czas potrzebny na sprzątanie stanowiska, wyeliminowanie potrzeby obróbki poprodukcyjnej, z uwagi na fakt, że ta technika pozostawia absolutnie gładkie krawędzie oraz niemal całkowita automatyzacja realizacji zleceń z uwagi na zastosowanie innowacyjnej wycinarki TH65 IPG YLR-2000 W Model HS-TH65.

Maszyna do cięcia laserowego

Jakie są główne zalety laserowego cięcia metalu?

Wśród najważniejszych zalet wyboru cięcia laserem 3D możemy wyróżnić:

• Wyjątkowa precyzja cięcia
• Szybkość realizacji zadań
• estetyczne wykończenie krawędzi cięcia,
• brak potrzeby dalszej obróbki,
• możliwość wykonywania nieregularnych kształtów,
• niskie ryzyko nieodpowiedniego wycięcia,
• wysokie bezpieczeństwo procedury,
• ekologiczność procesu,
• powtarzalność cięcia
• możliwość zminimalizowania ilości odpadów.