Powtarzalność elementów ciętych techniką cięcia laserem z zastosowaniem CO2

            Cięcie laserowe to jedna z najprecyzyjniejszych i najskuteczniejszych metod obróbki termicznej dostępnych na rynku metalurgicznym. Cięcie laserem odbywa się za pomocą specjalistycznej wycinarki, wyposażonej w świetlną wiązkę laserową wspomaganą przez jeden z wybranych gazów technicznych. W trakcie tego procesu świetlna wiązka lasera dociera do danej powierzchni materiału i jednocześnie nagrzewa element metalowy do bardzo wysokiej temperatury, co prowadzi to do odparowania lub stopienia materiału. Jako gazy tnące najczęściej wykorzystuje się tlen, lub azot odznaczające się dużą czystością i wysoką jakością.

Cięcie laserowe azotem

               Cięcie laserowe za sprawą wysokiego współczynnika precyzji i łatwości realizacji zleceń nawet przy wykorzystaniu trudnego w obsłudze materiału takiego jak mosiądz, miedź czy też stal nierdzewna lub ocynkowana, jest szeroko wykorzystywane w wielu różnych dziedzinach przemysłu. Cięcie laserem to technika, umożliwiająca uzyskanie idealnego i pożądanego kształtu materiału,  co automatycznie przekłada się na optymalizację czasu kosztów i większą satysfakcję z uzyskiwanego rezultatu końcowego.  Czy jednak cięcie laserowe z zastosowaniem CO2 nada się do masowej produkcji?

Cięcie laserem blach stalowych

Powtarzalność cięcia laserem z CO2

Technika obróbki polegająca na  cięciu laserem jest automatyczną metodą zaliczaną do rodzaju obróbki polegającą na rozdzielenia termicznym struktury przedmiotu poddawanemu cięciu. Innowacyjna technologia cięcia laserem to jeden z najnowszych i zarazem najpopularniejszych sposobów cięcia obecnie dostępnych  na rynku metalurgicznym. Nie bez kozery stosuje się ją, między innymi, do produkcji dekoracji, przedmiotów użytkowych, rur, profili, blach, a nawet wielkogabarytowych konstrukcji stalowych wykorzystywanych w budownictwie, przy produkcji okrętów czy też części samochodowych.

Głównym powodem takiego stanu rzeczy obok niepodważalnie najlepszej dokładności, czystości procesu i szybkości realizacji, jest wyjątkowa powtarzalność ciętych kształtów. Niemal całkowita automatyzacja procesu sprawia, że margines błędu przy tworzeniu kolejnych konstrukcji za pomocą cięcia laserem z CO2 jest znikomy. Wykorzystanie nowoczesnych wycinarek takich jak te będące na wyposażeniu parku maszynowego Elektron, gwarantuje optymalizację procesu cięcia i nieporównywalny do innych metod poziom powtarzalności, kolejnych wycinanych elementów, nawet tych o nieregularnych kształtach i bogatych w zdobienia.

Cięcie laserowe z CO2 zapewnia możliwość realizacji szybkiego i skutecznego procesu masowej produkcji identycznych elementów, niezależnie od tego czy będą one wykonane z miedzi, mosiądzu, aluminium czy też trudnej w obróbce stali nierdzewnej. Cięcie laserem CO2 daje niemal nieograniczone możliwości hurtowej obróbki wielu tworzyw metalowych o różnych grubościach. To z tego powodu umożliwia masową produkcje identycznych egzemplarzy mebli, dekoracji, części samochodowych, blach, rur, profili i wielu, wielu innych.  Jeśli więc planujesz wytwarzanie wielu identycznych elementów i zależy Ci na precyzji cięcia i perfekcyjnej powtarzalności wycięcia za każdym razem, wtedy cięcie laserowe z zastosowaniem lasera CO2 jest idealną metodą dla Ciebie!