Minimalizacja odpadów poprodukcyjnych dzięki technice cięcia laserowego blach

Obecnie powszechne jest już wykorzystanie lasera do cięcia metalu i tworzyw sztucznych, wiercenia, zgrzewania, wykrawania czy grawerowania, ponieważ jest to jedyna  dostępna na rynku metoda obróbki termicznej, która daje gwarancję wybitnej dokładności i precyzji i dokładności, wysokiego poziomu powtarzalności każdego kolejnego wytworzonego przedmiotu oraz szybkości i skuteczności cięcia laserem podczas obróbki trudnych materiałów takich jak miedź, aluminium, mosiądz oraz stal czarna, ocynkowana i nierdzewna.

Laserowe Cięcie Profili-1
Cięcie laserowe - 2

Cięcie laserem metali stanowi coraz szerzej wykorzystywaną metodą cięcia w niemal wszystkich gałęziach przemysłu, począwszy od wytwarzania dużych konstrukcji metalowych wykorzystywanych w budownictwie czy okrętownictwie, a na bogatych w szczegóły elementach wystroju wnętrz czy też wykończenia mebli kończąc. Laserowo tnie się blachy wykorzystywane przy wytwarzaniu narzędzi, elementów samochodów, pociągów, domów czy też te wykorzystywane w produkcji mebli i dekoracji. Zapytasz pewnie co poza dokładnością i perfekcyjną powtarzalnością ciętych elementów sprawia, że fachowcy wybierają właśnie tę metodę cięcia. Z przyjemnością Ci o tym opowiemy.

Minimalizacja emisji szkodliwych gazów podczas cięcia laserem blach

Cięcie laserowe to na tle innych sposobów obróbki mechanicznej i termicznej, metoda, którą można określić jako niemalże ekologiczną. Redukuje ona bowiem do minimum emisję szkodliwych dla środowiska naturalnego gazów. Sprawia to, że w porównaniu z na przykład cięciem mechanicznym lub przy pomocy plazmy, cięcie laserowe jest znacznie bardziej korzystną metodą z punktu widzenia zanieczyszczenia naszej planety.

Poza tym że gazy rozpuszczalnikowe niszczą środowisko, są one także niezwykle szkodliwe dla osób narażonych na ich działanie. Długotrwałe narażenie na obcowanie z gazami rozpuszczalnikowymi prowadzi do wystąpienia wielu różnych chorób począwszy od schorzeń układu oddechowego po dolegliwości związane z krążeniem. Dlatego w trosce o naszych wykwalifikowanych pracowników w Elektron staramy się zawsze rekomendować cięcie laserowe do realizacji zleceń cięcia tworzyw metalowych.

Cięcie laserowe blach to sposób na minimalizację odpadów poprodukcyjnych w czasie wytwarzania wszelkiego rodzaju elementów wykonanych z metalu. To metoda, która łączy w sobie precyzję cięcia, perfekcyjną powtarzalność kształtu produkowanych masowo, skuteczność i zminimalizowanie zanieczyszczenia środowiska oraz szkodliwego wpływu odpadów na kondycje pracowników. To właśnie z uwagi na te czynniki, cięcie laserowe jest najlepszą dostępną metodą cięcia blach, rur, profili i wielu innych przedmiotów o nieregularnych bądź regularnych kształtów.