
Styl industrialny w aranżacji wnętrz i wykończenia powierzchni już od wielu sezonów króluje na salonach. Jego rozprzestrzenienie stale rośnie za sprawą ich niezwykłej funkcjonalności, łatwości w utrzymaniu, a także długowieczności oraz interesującemu wyglądowi. Obecnie można go znaleźć niemal we wszystkich stylizacjach, zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i biurowych. Ten typ rozwiązania wykończeniowego jest obecny zarówno w innowacyjnym surowym wykończeniu przestrzeni, jak i w postaci eleganckiego i stonowanego umeblowania.
Meble zachowane w industrialnej stylistyce najczęściej inspirowane są surowym stylem obiektów przemysłowych, fabryk i opuszczonych magazynów, a najczęściej wykorzystywanymi do ich produkcji materiałami są stal, mosiądz, aluminium, miedź oraz drewno. Oryginalnie zaprojektowane, minimalistyczne i bardzo stylowe meble tworzą niepowtarzalny klimat wnętrza, dlatego niezależnie od tego czy jesteś projektantem, producentem czy też po prostu entuzjastą meblarstwa, to niezwykle ważne żebyś poznał najnowsze tendencje i najbardziej innowacyjne sposoby produkcji mebli, jak na przykład cięcie laserem.
Charakterystyka mebli industrialnych
Meble industrialne zazwyczaj stworzone są z zastosowaniem prostych form, bez zbędnych detali i krzykliwych kolorów, a ich walory estetyczne uzyskuje się przy pomocy nietuzinkowych rozwiązań oraz wykorzystaniu ciekawych i jednocześnie spełniających swoje utylitarne cele materiałów. Meble loftowe za sprawą wykorzystania takich tworzyw jak metal czy drewno, nie tylko są piękne, ale i długowieczne, a do tego bardzo łatwe w utrzymaniu czystości i nie wymagające impregnacji.

Charakteryzuje ich prostota oraz dążenie do uzyskania maksymalnej użyteczności mebli bez zbędnych zdobień oraz niepotrzebnych dodatków. Wykorzystanie takich materiałów jak stal, drewno czy innego typu metali gwarantuje długowieczność zarówno konkretnych modeli mebli, jak i ponadczasowość całej aranżacji. Naturalne tworzywa w połączeniu z surowością wykończenia sprawdzą się w niemal każdych warunkach i stylizacjach wnętrz. Meble utrzymane w stylu industrialnym wyglądają elegancko i stylowe zarówno jako elementy wykończenia powierzchni mieszkalnych i użytkowych, jak i jako ozdoba ogrodu czy też tarasu.
Cięcie laserowe w produkcji mebli industrialnych

Do produkcji mebli utrzymanych w stylu industrialnym najczęściej wykorzystuje się innowacyjną metodę cięcia laserem 3D. Cięcie laserowe to najdokładniejsza i zarazem najkorzystniejsza metoda cięcia na rynku. W przypadku mebli industrialnych sprawdza się szczególnie dobrze z uwagi na wszechstronność i nieporównywalną z innymi technikami cięcia, powtarzalnością wytwarzanych elementów. Bowiem wyłącznie cięcie laserem zagwarantuje idealne przycięcie różnych materiałów oraz skomplikowanych wzorów.
Jak już wspominaliśmy, meble industrialne najczęściej wykonane są z różnego typu metalu lub metali połączonych z drewnianym wykończeniem. Tworzywa takie jak stal, stal nierdzewna, miedź, mosiądz czy aluminium nie należą do najprostszych w obróbce, dlatego też wyłącznie cięcie laserowe perfekcyjnie sprawdza się przy produkcji mebli z tych materiałów.
Kolejną kwestią w produkcji mebli w stylu industrialnym jest koszt wykonania. Mimo że materiały tego typu nie są wybitnie drogie, to ich obróbka bywa kłopotliwa. Na szczęście pomimo wyżej wspomnianych precyzji czy powtarzalności wytwarzanych elementów, cięcie laserowe może drastycznie obniżyć koszt realizacji danego mebla, ponieważ produkt finalny cięcia laserem charakteryzuje się idealnie gładkimi krawędziami, co eliminuje konieczność obróbki wtórnej.
Zalety zastosowania cięcia laserem przy produkcji mebli industrialnych
W ramach podsumowania, chcielibyśmy jeszcze raz określić główne korzyści płynące z wyboru cięcia laserowego jako metody produkcji mebli industrialnych. Są to, przede wszystkim:
• Precyzja cięcia
• Szybkość realizacji
• Brak konieczności obróbki wtórnej
• Najwyższa powtarzalność elementów
• Możliwość zastosowania do różnych materiałów
• Możliwość tworzenia skomplikowanych wzorów
