
Co to jest cięcie laserem?
Cięcie laserowe to metoda polegająca na uzyskaniu maksymalnie precyzyjnego kształtu z blachy, profila lub rury. Dzięki tej metodzie rozdzielamy materiał poprzez topienie i odparowanie przy pomocy wiązki laserowego promienia. Dzięki tej metodzie krawędzie są gładkie bez potrzeby dalszej obróbki. Metod ta jest szybka i oszczędza czas a zarazem materiał, ponieważ możemy skrupulatnie rozmieścić wzór nie pozostawiając zbędnych odpadów materiału.
Cięcie laserem blach, rur i profili.
Przy pomocy lasera możemy ciąć blachy, rury oraz profile. W blasze możemy wyciąć każdy kształt jaki tylko wpiszemy w program lasera. Cięcie rur nigdy nie było tak precyzyjne jak po obróbce laserowej. Profile również zyskują pożądane kształty dzięki laserowi. Wszystkie cięcia adresowane są do różnych potrzeb i zastosowań. My jako firma z przyjemnością wyjdziemy Państwu naprzeciw i wytniemy dla Państwa wszystkie wzory. Tworzymy rozwiązania cięcia w każdej branży wedle potrzeb.
Cięcie laserowe
Cięcie laserowe jest jednym z procesów przy pomocy, którego możemy rozdzielić termicznie materiał, jest ono bezdotykowe. Laserowa wiązka uderza w powierzchnie materiału silnie ją nagrzewając aż do stopienia jej. Cały proces przebiega zgodnie z nadaną mu geometrią rozdzielając materiał. Do cięcia laserowego potrzebujemy gazu technicznego. Jest to najskuteczniejsza metoda, gdyż nie powoduje zagnieceń i zniekształceń materiału na jakim pracuje.
Dokładność cięcia laserowego blachy
Laserem możemy ciąć wszystkie materiały jakie wykorzystujemy w obróbce przemysłowej. Jeśli chodzi o blachy to możemy precyzyjnie ciąć je od grubości od 0,2 do 30 mm. To dzięki tej możliwości laser jest nr jeden jako narzędzie tnące taką powierzchnię. Możemy wyciąć detal z dokładnością do 0,001mm. Jest to najbardziej precyzyjna metoda, która oszczędza czas oraz materiał. Dzięki swej precyzji po laserze nie są konieczne dodatkowe obróbki.
Dokładność cięcia laserowego rur i profili
Jakie rury możemy ciąć laserem? Są to rury o średnicach od 12 do 240 mm. Z kolei profile to wymiary minimum 12x12mm a maksymalnie 200x200mm. Precyzja cięcia to 0,2 mm. Cięcie profili oraz rur ma sporą przewagę nad konwencjonalną obróbką. Laser jest najdokładniejszym urządzeniem tnącym profile i rury. Cięcie laserowe rur i profili jest jedną z najlepszych metod uzyskania pożądanego kształtu oraz odpowiedniego kąta cięcia z dostępnych na rynku.
Precyzja cięcia laserowego
Precyzja cięcia laserowego polega na zastosowaniu odpowiedniego czynnika tnącego, który w naszym przypadku jest gorącym promieniem lasera i czystym gazem technicznym. Poziom dokładności takiej wiązki to 0,009 mm. Dzięki powtarzalności procesu mamy znikomą ilość odpadu, regularne kształty i stosunkowo krótki czas wykonania procesu. Laser w swej precyzji pozwala na wycięcie najmniejszych detali i wzorów co jest jednym z atutów podczas dalszych zastosowań.
Jakość cięcia laserowego
Jakość cięcia laserowego określana jest na podstawie pomiarów geometrycznych kształtu krawędzi i powierzchni cięcia a także badań mechaniczno-metaloznawczych. Dzięki wyspecjalizowanemu zespołowi pracowników jakość laserowego cięcia jest zawsze na najwyższym poziomie. Dzięki takiemu cięciu krawędzie detalu nie potrzebują dalszej obróbki co przyśpiesza proces produkcji. Bez względu na skomplikowany kształt detalu jesteśmy w stanie zrealizować każde zamówienie.

Laser 2D
Laser 2D umożliwia nam obróbkę sporej grupy materiałów o różnej grubości. Dzięki temu laserowi możemy uzyskać elementy w najróżniejszych kształtach podczas sprawnej i precyzyjnej pracy lasera. Te nowoczesne urządzenia posiadające technologię 2D mają spore zastosowania. Są dynamiczne, wydajne oraz skuteczne. Tnąc laserem 2D unikamy deformacji a cięcie jest dokładne i stałe. Główne zastosowanie lasera 2D to cięcie blach nie tylko grubych i ponadgabarytowych, ale przede wszystkim płaskich.

Laser 3D
Bardzo często konieczne jest zastosowanie obróbki przestrzennej, która jest możliwa dzięki laserowi 3D. Za pomocą tego lasera możemy obrabiać nie tylko blachy, ale i profile oraz rury. Najważniejsze, że ta technologia umożliwia wycinanie różnych kształtów detalu bez konieczności poprawek a proces produkcji jest o wiele szybszy, sprawniejszy i efektowniejszy. Tę technikę stosuje wiele branży z racji swej precyzji.